5 projektów, które każdy fan stylu nowoczesnego musi mieć w swoich wnętrzach

5 projektów, które każdy fan stylu nowoczesnego musi mieć w swoich wnętrzach

Nowoczesność ma to do siebie, że szybko przestaje być nowoczesna. Jej uniwersalizm polega na nieustającej zmianie i podążaniu za trendami, rozpoznawalnymi wzorcami, ale jednocześnie w duchu pokonywania kolejnych barier estetycznych lub stylistycznych. Co obecnie jest „must have” dla fanów nowoczesnego stylu? Spójrzmy na te 5 projektów.

Inteligentne, wielokątowe lustra 

Jednolite, płaskie lustra dla nowoczesnego stylu to pieśń przeszłości – praktycznie historia. Fani modernizmu powinni przestawić się na wielopłaszczyznowe, multikątowe lustra, które na dodatek są połączone z… urządzeniami w domu! Telefon, dane z komputera lub z Internetu, wszystkie te informacje wyświetlają się przy lustrze. Mogą informować o pogodzie, witać użytkownika po imieniu, nawet dawać rady odnośnie higieny, a nawet… zrobić zdjęcie. Przyszłość łączy się tutaj z designem i filmy science-fiction wkraczają śmiało do domów. Jednym z najlepszych projektów jest właśnie Smart Mirror od technologicznych artystów z Séura.

Konsolowy stół Newtona

Świetne, stylistyczne rozwiązanie, które łączy w sobie elegancję sferycznych, obłych kształtów z artystyczną, ciętą formą na blacie. Ten stylowy i niezwykły dodatek będzie gościem honorowym każdego salonu, a z pewnością nie umknie uwadze nawet największych laików w kwestii trendów i nowoczesnych rozwiązań designerskich. Podobno stolik łamie prawa fizyki – warto sprawdzić, czy wykorzystane przy tym projekcie nazwisko rzeczywiście oddaje mu naukową słuszność.

Wielokierunkowe żyrandole

Klasyczne źródła światła mają jedną wadę – rzucają blask albo rozproszony albo jednokierunkowy. Odpowiedzią na to są nowoczesne, wielokierunkowe żyrandole, budową przypominające nieco Sputnika. Kilka(naście) żarówek zawieszonych na industrialnych, elastycznych elementach pozwala na wielką swobodę w kierowaniu światłem w pomieszczeniu. Dzięki temu użytkownik sam może nakierować blask tam, gdzie potrzebuje go najbardziej, a na dodatek zyskuje bardzo stylistyczny i elegancki akcent w swoim domu. Największy taki żyrandol znajduje się obecnie w Belgii, w Antwerpii w restauracji The Jane. Warto zwrócić uwagę na ten lokal – pisaliśmy o nim w innym artykule, a został zbudowany we wnętrzu starego kościoła.

Multitaskingowe powierzchnie

Multitasking nie tylko widać w pracy kreatywnej albo managerskiej, zaczyna również zbierać swoje żniwo we wnętrzarstwie czego efektem są multitaskingowe powierzchnie w domach. Najlepszym tego przykładem jest wyspa kuchenna do gotowania, która jednocześnie jest przystosowana do służenia jako stół kuchenny. Daje to nowe możliwości w kwestii serwowania jedzenia na imprezach, a nawet pozwala zabawić się w live cooking show i gotować na oczach oczekujących widzów. Multitaskingowe powierzchnie oddają ducha nowoczesności i praktyczności, który obecnie jest szeroko poszukiwany w trendach designerskich.

Galeria wyrazu (znana też jako Statement Wall)

Nie ma co ukrywać – styl jest przede wszystkim kreatywną formą wyrazu swojej osobowości, gustu oraz poczucia estetyki. Dlatego tak ważne jest, by w nowoczesnych wnętrzach domów mieć swoją własną galerię wyrazu, która będzie podsumowywała, jaki styl życia prowadzi jej autor. Można na niej umieścić dosłownie wszystko – od nowoczesnego sprzętu przez technologiczne cuda designerskie, jak np. inteligentne lustro, aż po eklektyczną zbieraninę różnych stylów, obrazów, sztuki użytkowej lub dzieł wzornictwa. Ta ściana ma krzyczeć: “OTO JA”. Co kreatywniejsi mogą pokusić się nawet o galerię wyrazu… na suficie, co być może wejdzie w trend w drugiej połowie 2018 roku.

To może Cię zainteresować