5 trendów wnętrzarskich, które pokochamy tej zimy

5 trendów wnętrzarskich, które pokochamy tej zimy

Trendy zmieniają się równie szybko co pory roku. Niektóre utrzymują się przez kolejne sezony, jednak za każdym razem ewoluują i zmieniają kierunek przystosowując się do bieżących motywów. Co tej zimy powinno Cię zaskoczyć, a może nawet zachwycić?

Makrama

Świat wprost oszalał na punkcie rzemiosła! Makrama to sztuka wiązania różnego rodzaju sznurków bez użycia takich narzędzi jak igła, szydełko czy druty. Ta znana od starożytności forma splotów pozwala własnoręcznie stworzyć piękne dodatki w postaci biżuterii, hamaków, makatek, dywanów, a nawet „podniebnych doniczek”. Technika ta skupia się na wykorzystaniu naturalnych surowców – m.in. konopi, lnu i jedwabiu. Wykonane w ten sposób ozdoby idealnie pasują do jasnych wnętrz, w których pełno jest zieleni oraz etnicznych, orientalnych dodatków, wpisując się w domowy styl boho!

Domowe ciepło – światełka i lampki

Choć grudniowy, świąteczny czas jest już za nami, wcale nie oznacza to, że powinniśmy schować wszystkie ozdoby! Najlepszym przykładem są światełka i lampki, które przyjemnie wypełnią wnętrze światłem i nadadzą pomieszczeniom klimatu w coraz chłodniejsze zimowe wieczory. Dodatkowe źródła światła można umieścić niemal wszędzie – przy oknie, tworząc świetlne zasłony, w słojach na stole, w latarniach ustawianych na podłodze, a nawet w modnych w ostatnich sezonach geometrycznych formach – terariach.

Pudrowy róż

Choć od kilku sezonów to rose gold i miedziane elementy święcą triumfy w designie, przyszedł czas na ich delikatniejszą odsłonę – pudrowy róż. Delikatny, „kobiecy” róż jest obecny nie tylko w dodatkach, w postaci świec i tekstyliów, ale również (a może przede wszystkim) jako kolor mebli oraz ścian. Kolor ten sprawdzi się w połączeniu z innymi trendami, np. stylem botanicznym.

Ultra Violet i motyw kosmosu

Skoro już mowa o kolorach, nie sposób nie wspomnieć o kolorze roku 2018, którym został ultra violet! Już od blisko 20 lat Instytut Pantone (firma z branży poligraficznej) prognozuje światowe trendy kolorystyczne, wyznaczając kolor roku, który obecny jest m.in. w dekoracji wnętrz, identyfikacji wizualnej, architekturze i modzie, jak i szeroko pojętym stylu życia. Pantone uzasadniając swój wybór, opisał ultra violet jako twórczy, komunikujący oryginalność, wizjonerskie myślenie wskazujące drogę do przyszłości. Ma nawiązywać do bezkresu kosmosu, który – a jakże – również będzie obecny w designie w tym roku: gwiezdne motywy planet na pościeli i tekstyliach, plakaty „z kosmosu” i srebrne błyszczące elementy to coś dla odważnych, którzy chcą postawić na mocny kolor i oryginalny styl już zimą.

Domowa dżungla

Motyw botaniczny wraz z końcem 2017 roku na pewno nie dokonał swojego żywota! Również w tym sezonie modna będzie bujna domowa roślinność, kwiatowe printy przywodzące na myśl wiosnę, a także betonowe dodatki, np. doniczki. Roślinne desenie można wykorzystać na wiele sposobów – umieścić na tekstyliach, plakatach, tapetach, obiciach mebli. Żywe zielone kwiaty z dużymi liśćmi doskonale odnajdują się w towarzystwie makram, jak również pudrowego różu, dlaczego więc nie połączyć tych trendów?

To może Cię zainteresować