7 restauracji przyciągających wnętrzem

7 restauracji przyciągających wnętrzem

Ludzie jedzą również oczami. Nie ma tutaj czego się wstydzić - dobre jedzenie zdecydowanie lepiej smakuje, kiedy jest estetycznie podane i spożywane w przyjemny, miłym dla oka otoczeniu. I dzisiaj właśnie na otoczeniu skupi się ten artykuł, czyli prezentujemy 7 restauracji przyciągających wnętrzem.

Pędzący Królik w Warszawie

Zaczniemy od polskiego podwórka. W Warszawie można znaleźć odpowiedź na pytanie, co by się stało, gdyby Alicja z Krainy Czarów spotkała neonowy kicz w dobrym guście i została designerką wnętrz. Czarno-biała szachownica, komiksowa stylizacja jasnoróżowych foteli oraz kanap, a także profilowane żyrandole sprawiają, że unikatowa atmosfera miejsca udziela się już na wejściu. W połączeniu z charakterystycznymi, jaskrawymi neonami nie można oprzeć się wrażeniu, że patrzymy na estetyczny kicz w jego najlepszej formie. Zdecydowanie warto wpaść tutaj na obiad, drinki albo kolację.

Grotta Palazzese, Polignano a Mare, Włochy

Tym razem przenosimy się do słonecznej Italii, gdzie czeka restauracja o bardzo wyjątkowym “wnętrzu”. Grotta Palazzese jest bowiem położona we wnętrzu jaskini i posiada ponad 300-letnią tradycję! Zbudowana we wnętrzu skalnego klifu, wyłożona naturalnym, ciemnym drewnem, które naturalnie wpasowuje się w ten unikalny wystrój. Ta restauracja zdecydowanie przyciąga wnętrzem – jak również widokami!

Central Perk, Pekin, Chiny

Niewielu ludzi na świecie nie zna serialu “F.R.I.E.N.D.S”, czyli znanej paczki przyjaciół z lat 93-05, którzy w Polsce gościli na ekranach telewizorów jako “Przyjaciele”. Z pewnością fani pamiętają, że bohaterowie przesiadywali nałogowo w pobliskiej kawiarni, która nazywała się właśnie Central Perk. Dobre wieści są takie, że wnętrze Central Perku w Chinach, w Pekinie, wygląda identycznie. W środku znajdziecie tę samą surową cegłę, typowo amerykański baldachim z neonem oraz wielką kanapę, na której możecie się rozsiąść i zamówić kawę.

Campo Modern Grill we Wrocławiu

Wracamy do Polski, tym razem do Wrocławia, gdzie można wejść do lokalu, który wygrał tytuł najładniejszej restauracji na świecie w WIN Awards 2017. Campo Moder Grill postawiło na zimną, subtelną kolorystykę z przewagą czerni, to co zwraca uwagę to drewno i unikalne tekstury mebli wykonanych przez lokalnych rzemieślników. Estetyczna elegancja jest obecna na każdym kroku, a tuż obok niej idzie w parze dbałość o detale i nowoczesne rozwiązania designerskie. Jeśli chcecie więc zjeść w najpiękniejszej restauracji na świecie, trzeba udać się do Wrocławia.

The Jane, Antwerpia, Belgia

A gdyby tak zjeść obiad wewnątrz odrestaurowanego kościoła? Zapraszamy do The Jane w Belgii. Wnętrze tego lokalu charakteryzują klasyczne dla sakralnych budynków rozwiązania – gigantyczne okna, duże przestrzenie, wysokie sufity, kopulasty sufit w stylu romańskim. Wchodząc do środka ma się poczucie majestatyczności i monumentalizmu obecnego w tej budowli, który jednak został uzupełniony przez nowoczesne rozwiązania designerskie i odpowiednio dobraną, subtelną kolorystykę. Wewnątrz znajdziemy również oryginalny żyrandol, który przypomina jeża, na którego nabito pojedyncze lampy. Całość robi piorunujące wrażenie!

Ladurée, Genewa, Szwajcaria

Stylistyka Wesa Andersona należy już do jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie (zwłaszcza w kontekście wnętrzarskim). Colour-blocking, charakterystyczne mieszkanie jaskrawości z pastelami, łamanie monochromatyczności i przywiązanie do detali – tak w skrócie można określić piękne wnętrze restauracji Ladurée w Szwajcarii. Ta perełka designerska została zaprojektowana przez Indię Mahdavi, a oprócz wymienionych już cech wnętrza, do znaków rozpoznawczych designerki należy również wypełnienie przestrzeni obłymi, gładkimi kształtami oraz mosiądzowymi wykończeniami. Całość wieńczy pod marmur. Eklektycznie urządzona restauracja w Genewie jest punktem obowiązkowym na mapie gastronomicznym estetów.

Ptasie Radio w Poznaniu

Ostatnia pozycja na liście to również powrót na nasze rodzime podwórko i przeniesienie się do Miasta Doznań – Poznania. Tutaj znajdziemy restaurację Ptasie Radio, lokal umieszczony, charakterystycznie dla stolicy Wielkopolski, w kamienicy. Już na wejściu powita nas wielki barek w kształcie właśnie… drewnianego, starego radia. Wnętrze zostało ręcznie pomalowane przez lokalnych artystów w motywie ptasiej klatki, a drewniane powierzchnie i skromne obicia krzeseł dodają do przytulnego klimatu. Warto również zwrócić uwagę na industrialne akcenty w postaci starych pudeł radiowych oraz zawieszonych nad głowami klientów żarówek na grubym, pojedynczym kablu.

To może Cię zainteresować