Awangardowe święta

Awangardowe święta

Styl awangardowy to nietuzinkowe połączenie przeszłości i przyszłości w jednej kompozycji. Jego cechą charakterystyczną jest niezwykła plastyczność, która pozwala na tworzenie oryginalnych stylizacji. Awangardowymi aranżacjami warto zainspirować się także w świątecznym czasie. Wigilijny stół w duchu awangardy z pewnością wyróżni się oryginalnością.

Piękne aranżacje świątecznych stołów – w tym także stylizację awangardową, przygotowaną przez Darię Zawiałow – można było obserwować podczas wydarzenia „Święta w Dobrym Stylu”, który odbył się 1 grudnia w Domotece.

Awangardowe święta

Zamiast tradycyjnej zastawy Daria wykorzystała czarne, marmurowe podkłądki z delikatnym żyłkowaniem, które połączyła z niecodziennymi, opalizującymi sztućcami oraz delikatnym szkłem ze złotą obwódką na górnej krawędzi. Całości dopełniły ekstrawaganckie, czarne świeczniki oraz dopasowane kolorystycznie serwetki. Środek stołu zdobiła natomiast nowoczesna, złota misa wypełniona bombkami pokrytymi ciemnozielonym welurem. Nie zabrakło też świątecznego symbolu – niewielkiej choinki.

Awangardowe święta

Istotne jest też to, co dzieje się wokół stołu. W aranżacji Darii nad blatem zawisły złote dekoracje, które niczym szklane bombki przepięknie odbijały światło. Choć obok nie znalazło się żywe świąteczne drzewko, rolę choinki pełniła złota konstrukcja z trójkątów umieszczona na ciemnozielonej ścianie, tuż za stołem. Ten wysmakowany dodatek podkreślił nowoczesność i awangardowość całej stylizacji.

 

Co o swojej stylizacji mówi sama Daria Zawiałow? Sprawdźcie!

Jeśli awangardowe rozwiązania to stylistyka, w którą chcesz ubrać swoje tegoroczne święta, podpowiadamy jak osiągnąć ten wyjątkowy efekt!

Awangardowe projekty z powodzeniem wykorzystują dawne style i w oryginalny sposób łączą je z nowoczesnością. To bardzo wymagający styl, którego stosowanie wymaga ogromnego poczucia estetyki. Tworzenie świątecznej aranżacji w takiej odsłonie przysporzy zatem mnóstwo frajdy miłośnikom wnętrzarskich i dekoratorskich eksperymentów. To wymagający styl. Jeśli jednak cenisz sobie indywidualizm i masz głowę pełną pomysłów, to z pewnością polubisz się z awangardą!

Awangardowe święta

Stwórz bazę

Postaw na klasyczną porcelanową zastawę lub wręcz przeciwnie – intrygujące, artystyczne naczynia w stylu nowoczesnym połącz ze staroświeckimi sztućcami. Zrezygnuj z tradycyjnego obrusu i postaw na odsłonięty blat. Połącz ze sobą różne faktury i kolory. Nie musisz trzymać się tych, które standardowo rezerwuje się dla świąt: złota, srebra, bieli i czerwieni. Śmiało możesz wybrać na ciemną, butelkową zieleń lub burgund. Obie barwy świetnie współgrają z tradycyjnym złotem. Styl awangardowy rządzi się swoimi prawami, stąd zupełna dowolność w wyborze akcesoriów, dodatków, form i kolorów.

 

POLECANY PRODUKT

 

 

Zadbaj o detale

Wystarczy jeden wyrazisty dodatek – np. pięknie zdobiona patera lub masywny, pozłacany świecznik stylizowany na antyczny – by świąteczny stół nabrał charakteru. Pamiętajcie o nietypowych, a nawet z pozoru niepasujących do całości detalach, które pozwolą Wam przełamać stonowaną stylizację. Ciekawym uzupełnieniem awangardowej aranżacji stołu mogą być np. różnego rodzaju tkaniny – welurowe poduszki na krzesłach, bawełniane serwetki czy dekoracje pokryte materiałem. Na świątecznym stole nie może też zabraknąć świec – a to doskonałe pole do popisu jeśli chodzi o stylizację. Wybierzcie tradycyjne świece w nietypowym kolorze lub ekstrawagancki, nowoczesny świecznik. Efekt murowany!

POLECANY PRODUKT

 

 

Miłośnicy niecodziennych rozwiązań coraz częściej rezygnują też ze świątecznego symbolu w postaci choinki. Zamiast stawiać w salonie żywe drzewko lub sztuczną dekorację, wybierają inne rozwiązania. Rolę choinki pełnią np. lampki zawieszone na ścianie tak, by kształtem przypominały drzewko. Ciekawym pomysłem jest też zawieszenie na ścianie dużej, trójkątnej dekoracji z drewna i przybranie jej lampkami i bombkami. Rozwiązań, które można wykorzystać zamiast żywego drzewka, jest całe mnóstwo – wystarczy dobrze rozejrzeć się wokół!

Awangardowe święta

To może Cię zainteresować