Biuro jak z serialu „Suits”

Biuro jak z serialu „Suits”

„Suits” to nie tylko ekscytujące sprawy sądowe, potyczki słowne najlepszych nowojorskich prawników i Meghan Markle, obecna żona księcia Harry’ego. To także olśniewające wnętrza biurowe. Podpowiadamy, po jakie meble sięgnąć, by osiągnąć styl niewymuszonej elegancji kancelarii Pearson Specter Litt.

„Suits” to serial stacji USA Network. Obecnie wyprodukowano 7 sezonów, ale wiele się zmieni, gdy świat nowojorskich kancelarii prawnych opuści Rachel Zane, grana przez Meghan Markle. Bycie księżną Sussex nie idzie w parze z rozwijaniem kariery aktorskiej, zatem postać Rachel będzie musiała zniknąć z serialu. Jej nieobecność nie sprawi jednak, że widzowie będą musieli się pożegnać z produkcją – Harver Specter, Louis Litt i Donna Paulsen na pewno sprawią, że nie będzie można oderwać oka od ekranu.

Być jak Harvey

Harvey Spectre to jedna z głównych postaci serialu – w kancelarii jest w zasadzie najważniejszy, wiedzie też prym jeśli chodzi o szyk, elegancę i klasę. Jest to widoczne nie tylko w jego nonszalanckim stylu bycia czy doskonałych outfitach (czy na kimś garnitur wygląda lepiej, niz na nim?), lecz także we wnętrzach, w jakich się obraca.

Jakie są najważniejsze cechy stylu Harveya Spectre? Minimalistycznie, ale elegancko, luksusowo, ale bez rzucającego się w oczy przepychu.

Najważniejsze materiały, jakie wykorzystane są we wnętrzu kancelarii, to szkło, metal i skóra. Do poszczególnych gabinetów prowadzą szklane ściany, a dużą rolę pełnią też gigantyczne okna z widokiem na centrum Nowego Jorku, wpuszczające do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Meble są najczęściej wykonane przy użyciu metalowych elementów i skórzanych obić, a wprawne oko wypatrzy na planie kilka perełek współczesnego designu.

Zapraszam do gabinetu

W samym królestwie Harveya najważniejszym meblem wydaje się być biurko – białe, o szklanym blacie – tak minimalistyczne, że pozbawione nawet szuflad (nic dziwnego, skoro o wszystkie dokumenty dba Donna!). Goście spocząć mogą na skórzanych krzesłach o metalowych podłokietnikach – to model Tubular Brunston Chair (inspirowany krzesłem Brno Ludwiga Miesa van der Rohe). Z kolei tron Harveya bardzo przypomina dzieło rodziny Eamesów – wygodny fotel na kółkach Vitra EA217 Soft Pad Eames Chair. W gabinecie nie może oczywiście zabraknąć mebla, dzięki któremu można wygodnie wyciągnąć nogi, jednocześnie robiąc to z klasą. Umożliwia to szezląg – podobne modele do tego z planu to np. Eatonville Chaise Lounge autorstwa Wade Logana czy MR Chaise Ludwiga Miesa van der Rohe (projekt z ok. 1927 roku).

W siedzibie Pearson Specter Litt

Louis Litt, prawnik z tej samej kancelarii, stara się zrobić wszystko, aby prześcignąć Harvey’a – nie tylko w sferze zawodowej, ale i prywatnej. Jego gabinet (w którym można dostrzec wiele fotografii gospodarza) urządzony jest zgodnie z duchem firmy Pearson Specter Litt. Przy niskim, szklanym stoliku znajduje się model, które trafnie rozpozna każdy wielbiciel dobrego designu – fotel Barcelona znanego nam już Ludwiga Miesa van der Rohe.

Biuro jak z serialu „Suits”

"Suits"

W budynku kancelarii na Manhattanie mieści się również przestrzeń do odpoczynku – a raczej pokój, w którym po kolejnej burzliwej kłótni o interpretacje przepisów można pozwolić opaść emocjom. Proste stoliki o białych, okrągłych blatach otaczają tam surowe, druciane krzesła – to model Bertoia Side Chair, projektu Harry’ego Bertoia z 1952 roku.

Chcecie zobaczyć jak Louis i Mike oprowadzają po planie serialu, a Donna zdradza, jak tak naprawdę wygląda widok z okna pokoju Harveya na filmie z planu? Przyjemnego oglądania!

A po pracy…

Rachel Zane i Mike Ross, po kilku sezonach ognistego romansu, w końcu decydują się być razem. Ich mieszkanie również warte jest chwili uwagi – doskonale odpowiada potrzebom dwojga aspirujących prawników, zapewniając jednocześnie przytulną, domową atmosferę. W kuchni o odrobinę rustykalnym charakterze można znaleźć nowoczesne, transparentne krzesła o drewnianych nogach.

Głównym elementem salonu jest marmurowy kominek, wokół którego ustawiono wygodne meble – szklany stolik kawowy i zestaw wypoczynkowy. Obok białej kanapy widać modny stolik oparty na drucianej podstawie – warto poszukać w sklepach podobnego modelu, bo powinniśmy znaleźć go bez trudu. Uwagę przykuwa też subtelne światło stojącej lampy. Dwa smukłe reflektorki skierowane są ku dołowi, w czym niewątpliwie przypominają projekty Arne Jacobsena, ikony duńskiego designu.

To może Cię zainteresować