Expo 2020 – polski pawilon

Expo 2020 – polski pawilon

EXPO 2020 jest wydarzeniem, które trudno ubrać w ledwie jedno zdanie. Gdyby jednak ktoś miałby spróbować, to napisałby, że te targi są dla technologii, designu, architektury, gospodarki i biznesu tym, czym dla piłki nożnej Mundial. Jak zatem zaprezentuje się reprezentacja Polski na EXPO 2020?

Łączenie umysłów

Pod tym hasłem odbędą się w Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, targi, które są aspiracją i tyglem rozmachu dla wszystkich innych targów na świecie. Na sam budynek, w którym odbędzie się wystawa pomysłów i projektów naszych rodaków przeznaczono 40 mln złotych, a jego powierzchnia będzie wynosiła łącznie 3000 metrów kwadratowych. Polacy wykorzystają tą przestrzeń do zaprezentowania swoich pomysłów i interpretacji hasła — łączenia umysłów — którego rozwinięciem jest zrównoważony rozwój i mobilność. Idea ta znajdzie swoje odzwierciedlenie w budowie pawilonu, który zostanie wykonany z drewna mającego symbolizować zrównoważony rozwój, a chmura ptaków otaczająca konstrukcję będzie odpowiedzialna za właściwe przedstawienie idei mobilności.

Mniej znanym, ale równie ważnym hasłem przyświecającym Polakom w 2020 podczas EXPO będzie również okazja i szansa — na zaprezentowanie naszej kreatywności, rozwinięcie skrzydeł, wypłynięcie na międzynarodowe wody i podbicie serc zagranicznych inwestorów. Wszystko po to, by kształtować lepszą (i designerską) przyszłość dla małych, średnich i dużych firm z Polski.

Organizatorem rodzimej sekcji na EXPO 2020 jest PAIH — Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a pieczę nad efektywnością agencji będzie sprawowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Co zaprezentujemy?

Jednym z najsilniejszych punktów polskiego pawilonu w trakcie EXPO 2020 będzie projekt przygotowany przez WXCA, który wygrał konkurs przeciwko 68 innym agencjom architektonicznym z Polski i zza granicy. Czym on jest? Konceptem samego pawilonu!

Autorzy, który zaprojektowali model reprezentacyjnej konstrukcji oddali w jego architekturze odwieczne połączenia naszego narodu z naturą i myśl, która przewodzi polskim designerom — oddanie naszej kultury w różnych kształtach i formach.

Odnosi się to również do najróżniejszych dziedzin biznesu i przedsiębiorczości. Na EXPO 2020 w polskim pawilonie pojawią się rodzimi specjaliści w zakresie IT/ICT, biotechnologii i farmaceutyki, polskiej mody i designu, architektury, kosmetyków, narodowych specjalności żywieniowych, a nawet kultury i sztuki. Warto wspomnieć, że w ramach EXPO 2020 zostanie przeprowadzony w polskim pawilonie konkurs chopinowski, a plotki głoszą, że swoje miejsce znajdą również jeden z największych produktów eksportowych — polskie gry komputerowe.

Kiedy?

Expo 2020 zacznie się w 20 października 2020 roku i potrwa do 10 kwietnia 2021 roku. Cała ekspozycja zajmie łącznie 438 hektarów, a wstępne szacunki zakładają 25 milionów odwiedzających. Dubaj i państwo mają zrobić łącznie ok. 7 miliardów dolarów na samej ekspozycji.

To może Cię zainteresować