Gdynia Design Days – co, kiedy i jak?

Gdynia Design Days – co, kiedy i jak?

Jesteś projektantem i chcesz wiedzieć, co w branży piszczy? A może po prostu kochasz piękne przedmioty i historie, które opowiadają? Nie może Cię zabraknąć w Gdyni na corocznym święcie designu.

Bezbłędny festiwal

Error – pod takim hasłem odbywa się tegoroczna, 11. edycja najważniejszego polskiego festiwalu designu. To łacińskie słowo oznaczające „pomyłkę” jest punktem wyjścia do rozważań o dzisiejszym świecie, w którym jesteśmy przesyceni komunikatami, opcjami i kodami, mamy trudności z odczytywaniem komunikatów, zbliżamy się do awarii systemu operacyjnego. Zmniejszające się poczucie przynależności do wspólnoty, rozluźnienie bliskich więzów na rzecz relacji wirtualnych, stałe bycie online i tworzenie wciąż nowych usług i potrzeb – oto wyzwania dzisiejszego świata. Jak im sprostać? Punktem wyjścia powinna być wspólna analiza potrzeb i priorytetów. Dokonać możemy jej wspólnie w gronie innowatorów, uznanych projektantów i tych, dla których twórcze działanie jest jak oddychanie.

10 dni, 100 pomysłów

Tegoroczny program GDD oferuje wiele teorii, ale też praktyki. Na wykładach wiedzą podzielą się m.in. specjaliści z zakresu: zero waste („Plastik czy planeta”), nowych technologii („Cztery terabajty dziennie”) czy designu empatycznego („Empatia – dlaczego właśnie teraz?”). Nie zabraknie też oprowadzania kuratorskiego – po międzywojennej kamienicy „Bankowiec”, wystawie monograficznej wybitnego grafika Karola Śliwki,  wystawie „Cross the b/order” ukazującej prace najlepszych polskich ilustratorów, czy pokazie prezentującym glitche, czyli niezamierzone, lecz niezwykle interesujące błędy w druku 3D.

Ci, którzy zamiast słuchać wolą działać, będą mieć problem z wyborem. Nauka projektowania w przestrzeni publicznej, tworzenia przyjaznych środowisku, zrównoważonych opakowań lub praktycznego podejścia do ekonomii okrężnej? A może warsztaty porcelany, intarsji, plecenia dywanów, czy przygotowywania własnego zina? Dziesięć dni festiwalowych sprawi, że każdy uczestnik będzie miał ręce pełne roboty.

Kreatywny biznes

Planujesz własny biznes? Zatem nie możesz przegapić cyklu szkoleniowego „Stwórz i sprzedaj”. O kreacji marki, negocjowaniu warunków sprzedaży, operowaniu odpowiednim kontentem wizualnym czy roli YouTube specjaliści opowiedzą podczas pięciu spotkań warsztatowych.

 

„D” jak design, „d” jak dzieci

GDD to wydarzenie, na którym swoją wyobraźnię i kreatywność mogą rozwijać także najmłodsi projektanci. Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach „Dzieciństwo unplugged”, na których zobaczą, jak można bawić się bez smartfona. Zajęcia „Młodzi innowatorzy i innowatorki” pozwolą z kolei już nawet pięciolatkom tworzyć w oparciu o metodykę Design Thinking.

 

Bakalie – nie do zjedzenia

Trójmiejskie Bakalie to targi, podczas których można przyjrzeć się produktom najlepszych polskich marek. Zapoczątkowane przez założycielkę Cloudmine, w tym roku będą miały miejsce w siedzibie Cechu Rzemiosła w Gdyni. W weekend 7-8 lipca festiwalowej publiczności swoje produkty pokażą najlepsi projektanci oraz rzemieślnicy z całej Polski. Lepiej zawczasu przygotować portfel na te okazję!

 

Gdynia Design Days odbędą się od 6 do 15 lipca 2018 roku.

To może Cię zainteresować