Inspirujący ludzie: Piotr Kuchciński!

Inspirujący ludzie: Piotr Kuchciński!

Jeden z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych projektantów w naszym kraju. Jest autorem wszechstronnym - tworzy budynki i grafikę użytkową, wizerunki marek, stoiska targowe, ale najbardziej znany jest z projektów mebli. Poznajcie Piotra Kuchcińskiego i jego spojrzenie na design.

Piotr Kuchciński ukończył Architekturę na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej i to właśnie w stolicy Wielkopolski rozpoczęła się jego kariera – pracował w biurze architektonicznym przy projektach urbanistycznych i koncepcjach osiedli mieszkaniowych oraz budynków użyteczności publicznej. Stamtąd trafił do firm meblarskich, gdzie w pełni rozwinął swoje skrzydła i zachwycił niezwykłymi projektami.

W świecie meblowego designu

Od wielu lat Kuchciński współpracuje z największymi polskimi producentami mebli, m.in. Noti czy Vox. Wykształcenie i doświadczenie architektoniczne wpływają na projekty twórcy – w tworzonych do biur, domów, czy przestrzeni publicznych meblach najważniejsze nie są aktualne trendy i chwilowa moda, ale ich uniwersalność i funkcjonalność, dopasowanie do potrzeb odbiorcy i potrzeb rynku. Jednocześnie projekty charakteryzują się dużą indywidualnością, mają swój charakter i unikatowy styl.

Inspirujący ludzie: Piotr Kuchciński!

Wyjątkowe, ale dla każdego

Geometryczne kształty i proste formy, kombinacje kolorystyczne i współgranie soczystych barw z drewnianymi szkieletami – oto styl Piotra Kuchcińskiego. Jendak jego meble charakteryzuje coś jeszcze – są one połączeniem funkcjonalności, dobrego stylu i niezwykłej estetyki. Kuchciński pokazuje przez nie, że przedmioty w naszej przestrzeni mogą nie tylko dobrze i efektownie wyglądać, ale także z powodzeniem służyć nam w codziennym życiu. Nic więc dziwnego, że podobają się one zarówno specjalistom z dziedziny designu i ekspertom na rynku, jak i zwykłym użytkownikom szukającym po prostu wygodnej kanapy czy nietuzinkowego stołu.

The best of

Kolekcja „4 YOU” stworzona dla Vox, dzięki modułowym rozwiązaniom pozwalała na swobodne komponowanie kształtów mebli – przykładem może być łóżko do wykorzystania aż w ponad osiemdziesięciu różnych wariantach. Z kolei stoły „H2”, o różnej wysokości, w rozmaitych kształtach blatów i kolorach dawały możliwość dostosowania ich do konkretnych potrzeb w każdym niemal szczególe. Przy kolekcji „Trefle” designer poszedł kolejny krok dalej – odbiorca może bowiem samodzielnie wybrać nie tylko kształt czy barwę, ale też ostateczne wykończenie mebli, rodzaj szwu, tak, by w pełni zaadoptować je do swojego gustu i potrzeb.

Inspirujący ludzie: Piotr Kuchciński!

Na uwagę zasługuje z pewnością zaprojektowana dla Noti kolekcja bloc, w której nowoczesne sofy, otomany i pufy tworzą przyjazne miejsce wypoczynkowe, a szeroki wybór modułów pozwala na tworzenie dowolnych układów mebli i dopasowanie ich do powierzchni mieszkania.  Niezwykły komfort i wygodę gwarantuje także kolekcja mishell wyróżniająca się mocno wyprofilowanym kształtem kubełka w fotelach, krzesłach i hokerach. Kuchciński połączył tu funkcjonalność i wygodę oraz elegancką formę i dopracowanie szczegółów. Te meble nie tylko pięknie się prezentują, ale też doskonale służą i wręcz zachęcają do odpoczynku.

Inspirujący ludzie: Piotr Kuchciński! Inspirujący ludzie: Piotr Kuchciński!

Piotr Kuchciński – urodzony w roku 1968, pochodzi z Chodzieży, mieszka i tworzy w Poznaniu. Od lat związany z największymi markami meblowymi, jego projekty zostały dostrzeżone i zauważone zarówno w kraju, jak i za granicą. Prywatnie kolekcjonuje meble vintage, gra na gitarze basowej, wraz z żoną Agnieszką wychowuje syna Rocha.

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia:

  • Produkt Roku Meble Plus (2004, 2005, 2006 oraz 2010)
  • Dobry Wzór Instytutu Wzornictwa Przemysłowego (2004, 2006, 2010)
  • Godło PRODECO (2005)
  • Nagroda specjalna Prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dla najlepszego polskiego projektanta roku (2012)
  • Red Dot Design Award- za stolik H2 dla marki BALMA (2013) oraz za sofę Clapp dla marki NOTI (2014)
  • Tytuł KREATORA od Kapituły konkursu magazynu DesignAlive (2016)

To może Cię zainteresować