Instagramowe trendy: shelfie

Instagramowe trendy: shelfie

Niewychodzące z mody selfie od dłuższego czasu mierzy się z mocnym konkurentem, który dopiero nabiera rozpędu. Mowa tu o shelfie – nowym trendzie, który może Was zaskoczyć.

Budowa słowa shelfie opiera się na angielskiej grze słów shelf +‎ -ie przez analogię ze słowem selfie. Co oznacza ta niezwykła kombinacja? W definicji slangowej jest to zdjęcie półki, na której znajdują się konkretne przedmioty.

Twoja półka pokaże, kim jesteś!

Brzmi abstrakcyjnie, lecz ten nowy trend podbija serca użytkowników mediów społecznościowych. Doskonale odnalazł się zwłaszcza w świecie Instagrama, gdzie każdy chętnie dzieli się pięknymi zdjęciami ze swojego życia.

Jeśli masz konto na Instagramie, z pewnością wiesz, o czym mowa. Codziennie, przeglądając jego zasoby, widzisz mnóstwo idealnych zdjęć, które „wrzucają” Twoi znajomi, celebryci, marki, firmy itp. Każdy zarządzający kontem ma swój pomysł na prezentację wizerunku, a wyróżnić się jest coraz trudniej.

Dlaczego #shelfie jest tak popularne?

Mówi się, iż trend shelfie zyskał popularność ze względu na to, że przywodzi na myśl namalowane obrazy prezentujące martwą naturę. O ile kilka wieków temu człowiek miał do czynienia z obrazami, które tworzone były przez utalentowanych artystów, o tyle obecnie Instagram oferuje każdemu użytkownikowi odkrycie swojego talentu i zaprezentowanie go w formie posta z grafiką i ciekawym opisem.

Shelfie pobudza kreatywność, a także ciekawość wśród użytkowników Instagrama. Co pokazać, aby się wyróżnić, czym zaskoczyć, co postawić na półce, jak ją zaaranżować? Przepis na idealne shelfie nie istnieje, ale mamy dla Was kilka wskazówek, które podpowiedzą, jak podbić serca użytkowników Instagrama.

Zetrzyj kurz z półki… i bądź kreatywny!

W instagramowym świecie doskonale wystylizowanych fotografii ogromną wpadką byłoby pokazanie przypadkowych przedmiotów – liczą się kreatywność oraz zawartość półki. To, co na niej prezentujesz, pokaże innym, kim i jaki jesteś. Zbierasz modele figurek ze świata Marvela? A może masz całą kolekcję literatury pięknej w niebanalnym wydaniu? Czy zostało w Tobie coś z dziecka i na półce w swoim pokoju masz całą kolekcję pluszaków? Świetnie! Nie wstydź się, zrób zdjęcie, nałóż odpowiedni filtr i wrzucaj na Instagram.

Forma też ma znaczenie

Warto skupiać się nie tylko na tym, co znajduje się na półce, lecz również pokazać, z jakim meblem mamy do czynienia. Czy to drewno w stylu vintage, czy klasyczna prosta forma stworzona w duchu pochwały dla minimalizmu, a może industrialna metalowa konstrukcja, która powstała w domowym warsztacie? Im bardziej nietypowa jest Twoja półka, tym większe zainteresowanie wzbudzi, a nawet zainspiruje innych do przearanżowania swoich wnętrz!

Jaki jest Twój motyw przewodni?

Twoi znajomi wiedzą, że jesteś „nerdem” i lubisz gadżety ze świata IT? A może należysz do miejskiej grupy awangardowych artystów, którzy lubują się w chaosie i oryginalnych rzeczach? Twoją pasją jest fotografia i masz mnóstwo analogowych aparatów, z których jedne działają, a inne tylko ładnie wyglądają? A może jesteś zapalonym biegaczem, który ma już dziesiątki medali z różnych zawodów?

Jeśli masz już gotową półkę i chcesz się podzielić shelfie na Instagramie – wybierz swój motyw przewodni. Pokaż innym, kim jesteś, wyraź siebie przez swoją półkę! Oryginalność jest w cenie, ale najważniejsze jest to, by pokazać swoją pasję i osobowość.

To może Cię zainteresować