Jak urządzić mieszkanie za pomocą aplikacji?

Jak urządzić mieszkanie za pomocą aplikacji?

Projektowanie wymarzonego mieszkania to nie lada wyzwanie – od wyboru odpowiednich kolorów przez nowe meble po zaplanowanie przestrzeni. Wszystko wymaga odpowiedniego przygotowania i podjęcia trudnych decyzji. Jak ułatwić sobie jednak ten proces? Zacznij od aplikacji, które pomogą Ci urządzić mieszkanie lepiej, szybciej i bardziej precyzyjnie.

1. ColorSnap® Visualizer – do kolorowania

Wybór kolorów to jeden z najważniejszych punktów podczas urządzania mieszkania. Nieodpowiednio dobrane barwy sprawią, że będziesz czuł się we własnych czterech ścianach źle, a w najlepszym przypadku czeka Cię długi proces przyzwyczajania się do nieprzyjemnego koloru. Ostatecznym wyjściem z sytuacji może również okazać się przemalowanie – na to jednak potrzebne są dodatkowy czas, pieniądze i energia, którą trzeba poświęcić na naprawienie błędu. Tego wszystkiego można uniknąć, korzystając z darmowej aplikacji mobilnej na iOS i Androida, ColorSnap, dostępnej m.in. w Google Play oraz na stronie producenta oprogramowania Sherwin-Williams. Aplikacja pozwala w wygodny i precyzyjny sposób zaznaczyć przestrzeń własnego mieszkania (poprzez zrobienie zdjęcia albo użycie kamery w trybie wideo), którą chcesz „pokolorować”, i wybrać różne kolory z bogatej gamy barwy i odcieni. W ten sposób łatwo sprawdzisz, jak się będzie komponować ścianka w salonie w odcieniach paryskiego błękitu, weneckiego różu albo porcelany. Dodatkowo, jeśli masz już wybrane meble w danej kolorystyce, aplikacja pozwala na wybranie w rozszerzonej rzeczywistości próbki barwy oraz dobranie do tego odpowiednich kolorów, które razem stworzą piękną kompozycję w mieszkaniu.

Jak urządzić mieszkanie za pomocą aplikacji?

2. Homestyler Interior Design & Decorating Ideas – do meblowania

Chcesz zobaczyć, jak będą wyglądały meble we wnętrzu twojego wymarzonego mieszkania, jeszcze przed jego zakupem? A może chcesz spróbować przemodelować jeden z pokojów? Zanim zabierzesz się do pracy, sprawdź, jak twoje pomysły sprawdzą się w praktyce, za pomocą aplikacji na Androida Homestyler Interior Design & Decorating Ideas. Wystarczy, że zrobisz zdjęcie swojego pokoju albo uruchomisz w telefonie lub na tablecie tryb wideo, by móc się cieszyć niezwykłymi możliwościami oprogramowania – dodasz do wnętrza nowe meble i dekoracje tam, gdzie tylko zapragniesz. Będziesz mógł nawet usunąć prawdziwe, rzeczywiste elementy wyposażenia domowego, by przekonać się, jak mieszkanie wygląda bez nich, a gdybyś chciał zmienić oświetlenie w którymś pomieszczeniu, program pokaże, jak będzie ono wyglądało po zmianie nawet małej żarówki, symulując rozproszenie światła, cienie i poziom rozjaśnienia w pokoju. Homestyler Interior Design & Decorating Ideas pozwala też na inspirowanie się i czerpanie pomysłów z pracy ludzi na całym świecie, którzy również zaprojektowali za pomocą oprogramowania swoje wnętrza i podzielili się wynikami oraz wizualizacjami. Program podsyła regularnie informacje o nowych trendach, pomysły i niebanalne rozwiązania ze świata meblarskiego i interior designu.

Jak urządzić mieszkanie za pomocą aplikacji?

3. Planner 5D – Home & Interior Design Creator – do projektowania absolutnego

Jeśli czujesz się na siłach, by spróbować zaprojektować cały dom, ze wszystkimi pokojami oraz wnętrzami, program Planner 5D – Home & Interior Design Creator jest dla Ciebie. Niezliczenie wiele projektów startowych z pewnością ułatwi zadanie i sprawi, że odnalezienie się w interfejsie oraz rozpoczęcie prac będzie przyjemnym doświadczeniem. Program pozwala zaprojektować układ pokojów, zaaranżować i ustawić meble w sypialni, salonie, przedsionku, pokoju dziecięcym – gdziekolwiek chcesz. Dynamiczne przełączanie się między trybem 2D a 3D sprawi, że w niedługim czasie będziesz mógł spojrzeć z szerszej perspektywy na swoje dzieło i zobaczyć ewentualne braki czy błędy, a przejrzyste i intuicyjne zarządzanie oprogramowaniem zapewni ci szybkie wprowadzenie poprawek.

Program został stworzony z myślą o tych, którzy lubią projektować od zera, jak również dla tych, którzy chcą po prostu sprawdzić nowe pomysły w znajomych czterech ścianach. Na uwagę zasługuje fakt, że Planner 5D działa zarówno w trybie online, jak i offline, więc nie będzie trzeba się martwić o ewentualnie połączenie z internetem. W przypadku, kiedy będziesz korzystał z oprogramowania podłączony do sieci, również uzyskasz dostęp do galerii pomysłów i projektów ludzi z całego świata, co może stać się kopalnią twoich przyszłych pomysłów i inspiracji.

To może Cię zainteresować