Kolekcja mebli marki Gwyneth Paltrow

Kolekcja mebli marki Gwyneth Paltrow

Włoski design z połowy XX wieku, fascynacja chińską sztuką i Czarnym Lądem, szampańskie złoto, komfort i odrobina luksusu to określenia, które najlepiej oddają charakter Goop X CB2. Sprawdźcie, co jeszcze inspirowało słynną aktorkę podczas prac nad tą eklektyczną kolekcją.

Gwyneth Paltrow, założycielka lifestyle’owej marki Goop, nawiązała współpracę z CB2, której efektem jest kolekcja Goop X CB2. Zarówno w meblach, jak i przedmiotach codziennego użytku wyraźnie widać zwrot ku stylowi mid-century oraz modernistycznemu designowi we włoskim wydaniu. Sama aktorka przyznała również, że istotny wpływ na Goop X CB2 wywarły podróże, pobyt w Londynie i jej kalifornijski dom. Ryan Turf, prezes CB2, dodał, że w kolekcji znajdziemy też inspiracje paryskimi pchlimi targami oraz rustykalnymi, angielskimi domkami – cottage. Jednym słowem postawiono na eklektyzm.

Klasyka z Włoch

Aksamitna sofa Curvo, jeden z ulubionych projektów laureatki Oscara, to ukłon w stronę włoskiego designu z lat 50. Niezwykle elegancka, a jednocześnie sprawiająca wrażenie wygodnej. Lekkości nadają jej delikatne, złociste nóżki wykonane ze stali nierdzewnej. Idealny mebel do popołudniowej drzemki oraz… instagramowych zdjęć. Model jest dostępny w dwóch kolorach – jasnoróżowym i szarym. Kanapa świetnie komponuje się z kawowym, białawym stolikiem wykonanym z cementu, piasku i włókna szklanego pokrytego lakierem.

Z Afryki

Jeśli zależy nam na nieco odważniejszym, mniej minimalistycznym połączeniu, sofę Curvo możemy zestawić z drewnianymi stołkami uzupełnionymi mosiężnymi elementami. Sprawdzą się również jako siedziska. Inspiracje Czarnym Lądem widoczne są w kształcie wielofunkcyjnych mebli oraz materiale, z którego je wykonano – akacjowym drewnie w różnych tonacjach, z widocznymi sękami. Dostępne są dwa modele – mniejszy i podłużny oraz większy i szersz.

Odrobina relaksu

Wiszące krzesło z granatową i aksamitną poduszką sprawdzi się jako doskonałe miejsce do wypoczynku. Idealny mebel do długich wieczorów z ulubioną książką i herbatą. Możemy się jej napić w kubku z zastawy stołowej Chelsea – wykonanej z porcelany kostnej, uznawanej za najszlachetniejszą. Na naczyniach z kolekcji Goop X CB2 znajdują się kwiaty, ptaki i motyle. Delikatne dekoracje to klasyczny przykład chinoiserie, czyli eklektycznego stylu w sztuce europejskiej nawiązującego do kultury Chin. Fascynacje zdobieniami z Państwa Środka znajdziemy także na ciemnogranatowym, wełnianym dywaniku.

Dla salonów z kominkiem

Z myślą o pokojach z kominkiem zaprojektowano skórzany stojak na drewno  oraz ekskluzywny zestaw narzędzi do kominków w kolorze szampańskiego złota. Zadbano także o solidne wykończenie – uchwyty szufli, szczotki i pogrzebacza są wykonane z drewna dębowego pokrytego wysokiej jakości skórą.

Co jeszcze?

W kolekcji zdecydowanie mamy, w czym wybierać… Warto wspomnieć choćby o ławce La Strizza, która przypomina leżanki z gabinetów psychiatrów z połowy XX wieku, złotym, minimalistycznym pudełku na bibeloty, niesymetrycznych lustrach nadającym wnętrzom odrobinę surrealistycznego wyglądu, poduszkach do medytacji czy relaksacji, haftowanych serwetkach, szklanych naczyniach czy nieco mniej zaskakujących, ale za to bardzo praktycznych koszach na zabawki lub ubrania.

To może Cię zainteresować