Konsole w różnych stylach

Konsole w różnych stylach

W większości luksusowych lub stylowych domów bez trudu znajdzie się konsola - ozdobny stolik do salonu, sypialni, przedpokoju lub… korytarza. Jego zastosowanie ma ciekawą funkcję zwłaszcza w tym ostatnim przypadku, kiedy nie tylko pełni funkcje ozdobną i praktyczną, ale jest także uzupełnieniem statementu – czyli ogólnej wskazówki odnośnie tego kim jest gospodarz domu i w jakim stylu gustuje. Oto kilka konsol, które pomogą z wyborem tej odpowiedniej!

Konsola Sagomato

Coś dla miłośników bogatego stylu retro. Jeśli w korytarzu goszczą liczne ozdoby, zdobione lustra, a po ścianach wiją się tu i ówdzie rzeźby oraz gobeliny, ta konsola odnajdzie się tam w mgnieniu oka! Połyskująca elegancja będzie wabić spojrzenia, a dwie szuflady pozwolą schować do nich klucze, rękawiczki, portfel i wiele innych rzeczy, które zazwyczaj zabiera się tuż przed wyjściem. Wykonana z litego drewna bukowego i wykończona z finezją stanowi godny dodatek do każdego wnętrza ociekającego przepychem.

Konsole w różnych stylach

Marmurowa konsola z kolekcji Gam Fratesi

Tym razem propozycja wycelowana w serca miłośników stylowego minimalizmu. Konsola Gam Fratesi łączy ze sobą prostotę duńskiego stylu z nonszalancką elegancją wprost z półwyspu Apenińskiego. Czarny, marmurowy blat tylko podkreśla to zamierzenie, pozostając piękny i jednocześnie niewzruszony na otoczenie. Ten stolik idealnie wpasuje się do gustownych, prostych, acz urządzonych w duchu skromnej elegancji miejsc.

Konsole w różnych stylach

Konsola drewniana Lang

Jako że popularny styl skandynawski nie traci na uroku i ani myśli zniknąć z domów, znaleźliśmy także coś dla fanów tego wystroju. Konsola Lang wykonana z najwyższej jakości drewna i z białymi wykończeniami świetnie nada się do nowoczesnych, przestronnych korytarzy. Giętkie, falowane nogi dodają jej niewymuszonej gracji, a na dodatek stolik świetnie komponuje się z najróżniejszymi, okutymi po skandynawsku lustrami.

 

Konsole w różnych stylach

Konsola G-Mono

Idealna do nowoczesnych, a nawet lekko futurystycznych wnętrz. Została stworzona przy pomocy oprogramowania do projektowania parametrycznego, który wygenerował formę stołu. Dominująca i masywna struktura nóg podkreśla stabilność oraz niezawodność tej konsoli, a podstawa przypomina wspinające się pnącza drzew lub fragment pajęczej sieci w mikroskali. Zróżnicowana forma pozwala na wieloraką i swobodną interpretację dzieła oraz przestrzeni dookoła niego, dlatego też świetnie nada się dla artystów.

Konsole w różnych stylach

To może Cię zainteresować