Kuchenne rewolucje – nowe rozwiązania

Kuchenne rewolucje – nowe rozwiązania

Postęp technologiczny nigdy nie śpi! Nowe rozwiązania wkradają się do telefonów, komputerów, rozrywki, a także i wnętrz. Również w kuchni można zaobserwować rozwiązania, które na pierwszy rzut oka przypominają filmy o przyszłości rodem z science-fiction. Oto cztery kuchenne rewolucje, które wprawią Cię w osłupienie!

Brak klamek i rączek

Wyobraź sobie, że wstając od szuflady już nigdy nie uderzysz głową w żadną z wystających klamek na górnych półkach, gdyż zwyczajnie ich tam nie będzie. Nowoczesna kuchnia rezygnuje z tego przestarzałego rozwiązania na rzecz technologii push-up, która sprawia, że po lekkim naciśnięciu, mebel sam się wysunie. Jest to solucja idealna dla minimalistów oraz osób, które cenią sobie proekologiczne rozwiązania – mniej klamek to mniej tworzyw sztucznych w środowisku.

 

 

Interaktywne lodówki od ABT Electronics

 Lodówka, która za Ciebie zrobi listę zakupów, bazując na tym, co akurat się w niej kończy? Taka, która zna Twoje preferencje żywieniowe i alergie lepiej niż małżonek? A na dodatek potrafi wyświetlić na swoim ekranie przepis na dania ze składników, które akurat przechowujesz? Tak, to wszystko nie jest wymysłem z kolejnego “Powrotu do przyszłości”, lecz pomysłem lodówki LG od ABT Electronics. Urządzenie zostało wyposażone w dotykowy, interaktywne panel, a czujniki i skanery wewnątrz sczytują i analizują stan potraw, składników, warzyw, owocu i nabiału. Dlatego też zawsze będziesz wiedzieć, co się niedługo zepsuje, co się kończy i wymaga dokupienia. Temperaturę i chłodzenie można kontrolować poprzez ten sam ekran, więc koniec z cudacznymi pokrętłami i instrukcjami obsługi. Interaktywne szkło może w każdej chwili stać się przezroczyste, aby pokazać zawartość lodówki bez otwierania jej. Oprócz samej chłodziarki można do zestawu dokupić robota kuchennego i jest to prawdziwy, jeżdżący po blacie robot, który łączy się z lodówką i przekazuje instrukcje dotyczące wybranego przepisu, analizuje twoje postępy przy potrawie i dorzuca swoje uwagi. Własny, gastronomiczny Wall-E!

Wielofunkcyjne, składane elementy mebli

A gdyby tak nagle szufladę przeobrazić w niewielką półkę albo stolik, na którym położysz sobie wszystkie składniki, by nie biegać od kuchenki do wyspy? Tak, to też jest możliwe! Richelieu Hardware opracowało wielofunkcyjne, składane elementy mebli, które mogą służyć jednocześnie za szufladę, a po transformacji być stolikiem albo właśnie półką na przyprawy. Po zakończeniu gotowania można element złożyć z powrotem i wsunąć na swoje miejsce. Wielka oszczędność miejsca, elastyczność i wygoda – to jest znak współczesnej kuchni z prawdziwego zdarzenia. XXI wiek pełną parą.

Mobilne półki od Richelieu Hardware

A gdyby tak układać półki, szafki i szuflady niczym klocki Tetrisa? Nie trzeba już myśleć i planować, gdzie pochować przyprawy, by mieć blisko, gdzie talerze, by się nie nabiegać, a gdzie przyrządy do gotowania, by się za bardzo nie schylać. Richelieu Hardware również w tej kwestii zaskoczyło wszystkich opracowując mobilne półki, które można dowolnie przesuwać, wyciągać, chować, opuszczać i podnosić tak, by akurat optymalnie odpowiadały na potrzeby użytkownika. Stawanie na palcach, by sięgnąć po olej stanie się wtedy pieśnią przeszłości, tak samo jak przynoszenie tego jednego, jedynego krzesła w kuchni, które służyło tylko do tego, by sięgnąć po rzadko używane przyprawy z tyłu górnej półki.

 

To może Cię zainteresować