Living Coral – Pantone Color of the Year 2019

Living Coral – Pantone Color of the Year 2019

Już od 20 lat Pantone Color Institute wskazuje całemu światu kolorystyczny kierunek i dyktuje nadchodzące trendy poprzez wybór koloru roku. Nie inaczej jest i tym razem – po ultra violetowym roku 2018 rozpocznie się koralowy 2019.

PANTONE 16-1546 Living Coral posiada delikatny złoty odcień, jest kilka odcieni głębszy od różowego, ale łagodniejszy niż czerwony czy pomarańczowy. To kolor, który afirmuje życie, energetyzuje, ożywia i ociepla. Jest odpowiedzią na potrzeby naszych czasów, wypełnionych technologią, mediami społecznościowymi i egzystencją w wirtualnej rzeczywistości.

Więcej optymizmu!

Choć Facebook, Instagram i inne media społecznościowe są już nieodłączną częścią naszego codziennego życia, to według Instytutu Pantone potrzeba nam więcej autentycznych, wciągających doświadczeń. Living Coral ma nas ośmielić i zachęcić do beztroskiej aktywności, symbolizuje nasz wewnętrzny optymizm i potrzebę radosnych poszukiwań nowych doświadczeń, ekspresji i wyrażania samego siebie.

Living Coral – Pantone Color of the Year 2019

Kolor jest soczewką wyrównującą, przez którą doświadczamy naszej naturalnej i cyfrowej rzeczywistości i jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Living Coral – powiedziała Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute – Humanizujące i pokrzepiające cechy oddane przez żywy PANTONE Living Coral wzbudzą zainteresowanie i poruszą czułą strunę wśród konsumentów pragnących interakcji międzyludzkiej i więzi społecznych.

W stronę natury

Kolor roku 2019 ma też zwrócić naszą uwagę na środowisko naturalne i konieczność jego ochrony. We współczesnym świecie to jeden z najważniejszych celów społeczno – politycznych, a Living Coral ma skłonić nas do myślenia o jednym z najstarszych ekosystemów na naszej planecie – rafach koralowych, stanowiących schronienie dla wielu gatunków morskich.

To nie pierwszy raz, gdy Instytut Kolorów Pantone zwraca naszą uwagę na środowisko naturalne – w 2017 roku królował kolor Greenery, który symbolizował nowy początek, ponowne zjednoczenie się z naturą i konieczność zadbania o nią.

To może Cię zainteresować