Meble dla kolekcjonerów

Meble dla kolekcjonerów

Kolekcjonowanie to często sposób wyrażenia siebie, dowód wytrzymałości, wytrwałości i determinacji. Dla wielu to także wyraz osiągniętego celu. Po stworzeniu zadowalającej kolekcji warto zadbać o to, by była także dobrze wyeksponowana. Prezentujemy meble, przeznaczone specjalnie dla kolekcjonerów!

Biblioteczka od Elen Meble

Kolekcja książek zawsze powinna mieć zaszczytne miejsce. Tytuły na grzbietach zasługują na ekspozycję – opowiadają przecież wiele mentalnych, intelektualnych i duchowych podróży osoby, które zbierała te książki przez lata albo nawet dekady. Najlepszym miejscem na dobranie biblioteczki do domu będzie sklep Elen Meble, którego eksperci wiedzą, jak dopasować mebel do wnętrza oraz jak sprawić, by każda książka na półce wyglądała na specjalną.

Meble dla kolekcjonerów

Regał w kształcie budki telefonicznej od Miloo Home

Ktoś tutaj uwielbia angielski styl wnętrza? W takim razie nie może w nim zabraknąć regału w kształcie ikony Londynu – czyli czerwonej, charakterystycznej budki telefonicznej. Idealnie pasuje szczególnie do biur artystów i melomanów, muzyków lub malarzy. Kolekcja płyt winylowych albo przedmiotów o wielkim znaczeniu dla historii Wielkiej Brytanii wyglądałyby świetnie w takiej budce, a jej nietypowa architektura podkreśla indywidualizm i nieszablonowość posiadacza. A także, przy okazji, zdradza upodobania podróżnicze lub kulturowe.

Meble dla kolekcjonerów

Stoliki dla kawoszy od Retrowood

Czasem najlepiej jest wyłożyć kawę na ławę. A jej miłośnicy z pewnością docenią surowe, drewniane kompozycje od Retrowood, które świetnie podkreślą wszelkie kolekcje związane z kawą. Rzadkie nasiona z Kenii? A może kwaskowata i mielona z Brazylii, która czeka na specjalną okazję? Porcelana do kawy z okresu kolonialnego? Wszystko to będzie pięknie prezentować się na surowym, prostym i nieodwracającym uwagi od kawowych przedmiotów drewnie.

Meble dla kolekcjonerów

Kolekcja Navis Living od Aksonometria

A gdyby kolekcjonować światło, to jakie meble do niego dobrać, by podkreślić jego piękno? Kiedyś to pytanie byłoby trudne. Obecnie najlepiej zajrzeć do Aksonometrii i głębokiej, nieco mrocznej kolekcji Navis Living. Ciemne, opływowe kształty świetnie podkreślą neony, lampy magmowe, nietypowe instalacje świetlne i inne gadżety, które pojawią się obok. Opływowe kształty, a także ciemna kolorystyka sprawi, że oświetlenie zostanie odpowiednio podkreślone, a przy odrobinie dobrej myśli designerskiej kolekcja może nawet przerodzić się w realizację artystyczną, którą będzie łączył kunszt Navis Living i niezwykły, świetlny zbiór.

Meble dla kolekcjonerów

Biurko Origami Ethnicraft od Nap — Back to Craft

Istnieją jednak kolekcjonerzy, którzy nie szukają blasku i poklasku. Tacy, dla których wartością samą w sobie jest możliwość łączenia pomniejszych elementów w większą historię i kolekcję. I tacy kolekcjonerzy również potrzebują odpowiedniego mebla, który podkreśli ich tajemniczą duszę, a także odda aspiracje. Tutaj z pomocą wyjdzie nietypowe, designerskie biurko Origami Ethnicraft od Nap. Wzornictwo z lat sześćdziesiątych oraz wykonanie z litego dębu zapewni bezpieczeństwo każdej, nawet najdelikatniejszej, kolekcji – czy będzie to nietypowe origami, czy też właścicielem będzie numizmatyk, czy może miłośnik listów wojennych – mebel z pewnością znajdzie swoje zastosowanie dla wielu detalistów i fanów zbieractwa.

Meble dla kolekcjonerów

To może Cię zainteresować