Mocne kolory we wnętrzach

Mocne kolory we wnętrzach

Mocne dodatki i akcenty kolorystyczne – właśnie tym będzie charakteryzować się wiosna 2018 roku. Zgodnie z prognozami Instytutu Pantone, na salony powracają żywe, jasne i odważne odcienie żółci, pomarańczu, zieleni i granatu.

Potrzebę zaprezentowania podobnych barw kolorystycznych dzielą wszyscy designerzy. Trendy te zauważymy nie tylko na wybiegach najlepszych projektantów, jak Gucci, Tom Ford czy Balenciaga, ale także w showroomach.

Paleta dwunastu, wyróżnionych kolorów zachęca do zabawy, radości i zadowolenia jakie odczuwamy wiosną. Każda barwa jest na swój sposób unikalna, ale pozostawia też pole do łączenia się z innymi kolorami, gwarantując niecodzienne doznania estetyczne.

Wśród wyróżnionych, znajdziemy pudrowy odcień różu o tajemniczej nazwie Blooming Dahlia, który ma rodzić w nas skojarzenia z pięknie pachnącą oraz subtelną dalią. Cherry Tomato to impulsywny odcień czerwieni, przełamanej mocną i soczystą pomarańczą – wymaga uwagi i jest synonimem ciepła i energii. Intrygujący, fascynujący i magiczny Ultra Violet. Natomiast Lime Punch to intensywny odcień żółci, delikatnie przełamanej zieloną limonką. To kolor bardzo energiczny i stymulujący do działania.

Wśród klasycznej palety barw znalazły się podstawowe odcienie beżu, bieli oraz jasnej szarości. Absolutnym must have sezonu pozostaje jednak odcień Sailor Blue – klasyczny, elegancki i zawsze modny granat, kojarzący się z żeglarskimi pasami.

Mocne kolory we wnętrzach

To może Cię zainteresować