Najlepsze targi designu w tym roku – musisz tam być!

Najlepsze targi designu w tym roku – musisz tam być!

Wydarzeń związanych z targami designu nie brakuje, dlatego z obszernego kalendarium wyłowiliśmy tylko prawdziwe perełki. Sprawdź, na których imprezach nie może Cię zabraknąć!

W 2018 roku nie będzie brakować imprez branżowych związanych z wyposażeniem wnętrz. W ramach tych wydarzeń można zaprezentować swoje produkty lub – jako obserwator – rozeznać się w nadchodzących trendach. Najwięcej interesujących targów odbędzie się w pierwszej połowie roku, pozostało więc bardzo mało czasu na zaplanowanie wyjazdów. Gdzie nie może zabraknąć zapalonego miłośnika designu?

III edycja 4 Design Days
15-18 lutego 2018 r., Katowice

Ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni targowej, więcej niż 300 wystawców w ciągu czterech dni wypełnionych spotkaniami, rozmowami i prelekcjami na temat panujących i nadchodzących trendów. Szacuje się, że w wydarzeniu weźmie udział więcej niż 20 tysięcy odwiedzających! Nie zabraknie też imprez towarzyszących, m.in. SILESIA BAZAAR Dizajn oraz wielu paneli tematycznych i warsztatów, które poprowadzą uznani specjaliści – Krzysztof Herman (architekt krajobrazu, adiunkt z Katedry Sztuki Krajobrazu SSGW w Warszawie), Agnieszka Kalinowska-Sołtys (członek zarządu Stowarzyszenia Architektów Polskich) czy Alicja Knast (dyrektor Muzeum Śląskiego).

12. targi tekstyliów domowych – Interior Design Forum 2018
1 marca oraz 6 września 2018 r., Warszawa

Na PGE Narodowym w Warszawie nie zabraknie też wydarzeń branżowych. Pierwszym, o którym warto wspomnieć, są targi tekstyliów domowych – Interior Design Forum 2018. Będą one w całości poświęcone jednemu tematowi – tekstyliom. Zaprezentują się tutaj firmy mające w swej ofercie m.in. firany, dywany, tapety, pościele, narzuty i inne tekstylne produkty dla domu czy hotelu. Odwiedzający będą mogli również wysłuchać interesujących wykładów, np. z zakresu sprzedaży w handlu detalicznym, designu dla hoteli oraz światowych trendów na jesień i zimę tego roku.

Home Decor 2018
6-9 marca 2018 r., Poznań

Kolejnym wydarzeniem w kalendarzu targowym na rok 2018 jest Home Decor. Poznań zapewnia, że będzie to największe i najlepsze spotkanie wystawców w naszym kraju. Poza możliwością promowania swoich marek oraz odkrycia nowych firm podczas warsztatów poruszone zostaną wątki związane ze sprzedażą i jej zwiększeniem, ekspansją na zagraniczne rynki, a także reklamą i marketingiem. Organizatorzy spodziewają się obecności co najmniej 200 firm z całej Polski i zagranicy, a także światowej klasy specjalistów z branży designu, z którymi będzie można porozmawiać, by skorzystać z ich wiedzy oraz doświadczenia.

Salone Internazionale del Mobile
17-22 kwietnia 2018 r., Mediolan, Włochy

Pod koniec kwietnia na 200 tysiącach metrów kwadratowych spotkają się ponad 2000 wystawców ze 165 krajów, a organizatorzy targów przewidują, że odwiedzi ich więcej niż 300 000 gości. Chcąc poznać światowy design, spotkać ekspertów, o których czytaliśmy do tej pory w prasie branżowej i poznać nadchodzące trendy – powinniśmy zaplanować wyjazd do Mediolanu. Impreza co roku przyciąga do stolicy mody setki tysięcy gości, m.in. architektów, designerów i osoby, które po prostu pasjonują się tym tematem. To wydarzenie daje możliwość uczestnictwa w fascynujących spotkaniach, nawiązania wielu kontaktów biznesowych i nową szansę dla nas samych.

ArchiDAY 2018
termin na razie nieznany, Nadrzyn

ArchiDAY to wyjątkowe wydarzenie, które jest przygotowane z myślą o takich zawodach jak architekt, projektant wnętrz, czy dekorator. Podczas targów, odbywają się liczne warsztaty ze znanymi autorytetami z branży, nie brakuje też wystaw czy wykładów! W zeszłym roku formuła spotkania otrzymała pozytywne recenzje ze względu na różnorodność aktywności, jakie były przygotowane dla odwiedzających. Jak będzie w tym roku? Czekamy na pierwsze informacje!

W kalendarium imprez branżowych warto również zapisać poniższe wydarzenia:

  • 2-4 marca 2018 r., Salon Wyposażenia Wnętrz „Wygodny Dom”, Sosnowiec
  • 23-25 marca 2018 r., 53. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz „TWÓJ DOM 2018”, Bielsko-Biała
  • 6-8 kwietnia 2018 r., Targi Budownictwa EXPO DOM, Rzeszów
  • 21-22 kwietnia 2018 r., XXII Sądeckie Targi Dom i Otoczenie, Nowy Sącz
  • 21-22 kwietnia 2018 r., MDO Mieszkanie, Dom, Ogród – Targi Budownictwa i Aranżacji, Gdańsk
  • 11-13 maja 2018 r., 17. Tyskie Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz, Tychy

To może Cię zainteresować