Naturalne dodatki we wnętrzach: minerały

Naturalne dodatki we wnętrzach: minerały

Jak już nie raz udowadnialiśmy, w designie dozwolone są wszelkie ruchy, a im bardziej śmiałe i oryginalne, tym lepiej. Dlatego nikogo nie powinno dziwić to, że we wnętrzach chcemy dokładać minerały, kamienie szlachetne, drewno w czystej postaci. Wszystko, co naturalne – bo przecież od tego, wszystko się zaczęło

Minerały to czysta chemia. Połączenie dwóch lub więcej pierwiastków z tablicy Mendelejewa w zbitą całość. Ich wytrącanie się tworzy charakterystyczną strukturę, a na dodatek, nigdy nie jest taka sama. Każda, niczym linie papilarne na dłoni, jest unikatowa, nie do podrobienia, dlatego ten dodatek jest tak oryginalny i coraz chętniej wybierany.

Minerały zachwycają także swoją kolorystyką – gdy jedne są idealnie krystaliczne, niemal przezroczyste, inne będą miały intensywne barwy, które sprawdzą się w każdym stylu, w jakim urządzasz swój dom. To dodatek uniwersalny, ale i nietypowy. Czy w takim razie znajdzie on miejsce i u Ciebie we wnętrzu?

Potencjał, który uwalnia się we wnętrzu

Minerały posiadają w sobie potencjał, który ciężko jest opisać. Są unikatowe, różnorodne, dlatego osoby o odmiennym guście, mogą zakochać się w tym materiale. Który jednak najlepiej będzie się prezentować? Projektanci i designerzy są zgodni, że z zasady wychodzi się od geody – mają puste wnętrze i rozbudowane ściany w krystalicznych łzach związków chemicznych.

Takie dodatki sprawdzą się i w minimalistycznych wnętrzach, jak i blasku glamour. Z zasady to kolor będzie definiować minerały i wskazywać ich kierunek w nurtach designerskich. Może czas na przykłady?

Nietypowe zastosowanie

Nie lubimy zaczynać od typowych rozwiązań, które każdy zna. Minerał, jako element dekoracyjny? Nuda! Zobacz to zastosowanie – podstawa lampy została tutaj wykonana na wzór struktury minerałów, jest to bardzo oryginalny, jak i unikalny sposób na nadanie wyrazistości w wnętrzu. Na dodatek, warto bawić się kolorem.

Fiolet ametystu idealnie wkomponuje się w jasne wnętrza, jak i te, w których dominują inne, równie mocne barwy – szafir, szmaragd – wszystko, co związane z kamieniami szlachetnymi. To jednak nie koniec inspiracji. Cytrusowe odmiany minerałów będą idealną bazą do odświeżającego wnętrza, takiego, które będzie energetyzujące i pozytywnie wpływające na nasz nastrój.

Struktura, którą przeniesiemy na płótno

Skoro minerały w formie dodatków na półkach i szafkach są nudzące, strukturę można przenieść prosto na płótno! Najlepiej w bardzo dużym powiększeniu, aby widoczne były kryształki, przechodzące kolory z jasnych do intensywnych, tak by struktura, w każdym miejscu była inna.

Bardziej efektownym sposobem na wykorzystanie minerałów jest wykonanie rzeźby. Ułożenie ich w odpowiedniej strukturze to największa sztuka, a efekt końcowy? Sami zobaczcie.

To może Cię zainteresować