Pantone Studio — kosmos barw w jednej aplikacji

Pantone Studio — kosmos barw w jednej aplikacji

Nie można odmówić kolorom istotnej roli w życiu człowieka. Naprzeciw współczesnym potrzebom, łączenia barw – chociażby w estetyce Instagramowej, wyszedł znany Instytut Pantone, który stworzył aplikację Pantone Studio i udostępnił ją użytkownikom na całym świecie.

Pantone Studio — kosmos barw w jednej aplikacji

Barwy Social Media

Dostępna w AppStore aplikacja jest idealnym narzędziem dla wielu influencerów i Instagramerów — istnieje nawet możliwość bezpośredniego połączenia jej z Instagramem i publikowanie zdjęć z oznaczonymi na nim kolorami Pantone. Na dodatek aplikacja pozwala pobrać kolor i utworzyć na jego podstawie paletę barw i odcieni, które będą z nim dobrze współgrały lub też gryzły się. W zaawansowanej wersji programu jest nawet możliwość nakładania odpowiednich kolorów na elementy widoczne na zdjęciu albo w kamerze w trybie rzeczywistym.

Ilość opcji oraz możliwości, które otwiera aplikacja wydaje się nieograniczona — stworzenie essentialu modowego albo zdjęcia skomponowanego z idealnie dobranych barw i odcieni nie będzie już wymagało godzin prób, podmian, poprawek i retuszy. Wystarczy Pantone Studio, by w ciągu 15-20 minut dobrać idealny zestaw kolorów, który pozwoli się wybić w świecie instagramerskiej estetyki.

Odcienie praktyki

A co w przypadku użytkowników, którzy nie poświęcają swojego życia na social media? Również w tym przypadku Pantone Studio znajdzie swoje zastosowanie — szczególnie dla grafików, projektantów, malarzy albo content designerów. Dobieranie palety barw dla swoich klientów, przystosowanie wnętrza mieszkania do swoich preferencji kolorystycznych, a nawet wirtualne pomalowanie ścian i obrazów — to jest możliwe z Pantone Studio! Aplikacja na dodatek pozwala na spersonalizowanie swoich palet kolorystycznych poprzez polubienie konkretnych odcieni, a także dobiera od razu do nich barwy uzupełniające albo kontrastujące, monochromatyczne albo analogiczne. Z pewnością wielką zaletą dla profesjonalistów będzie opis koloru w odpowiednim formacie — odpowiednio CMYK, sRGB albo Hex. To jeszcze nie wszystko, bo aplikacja ma również funkcję wykrywania konkretnego, wybranego koloru na innych zdjęciach dostępnych w telefonie albo chmurze, dzięki czemu można w szybki sposób stworzyć praktyczny moodboard z inspiracjami na temat wykorzystania konkretnej barwy!

I jakby tego było mało, to własnoręcznie stworzonymi paletami kolorystycznymi oraz swatchami można dzielić się z całym światem, zachęcając innych do skorzystania z oryginalnych, autorskich pomysłów.

Tęcza możliwości

Z Pantone Studio wszystkie kolory świata są ukryte pod jedną ikonką w telefonie. Wystarczy kliknąć, by otworzyć całe uniwersum barw, palet kolorystycznych i zabrać się za dobieranie swojego idealnego zestawu, który potem można od razu zastosować w praktyce. Uniwersalność, przystępność i prostota obsługi sprawiają, że mogą z niego korzystać jednocześnie styliści, influencerzy, designerzy i codzienni użytkownicy AppStore oraz iTunes.

Program jest dostępny w dwóch wersjach — bezpłatnej, która zawiera podstawowe możliwości (a te pozwalają już na całkiem sporo zabawy i pracy z kolorami) oraz abonamentowej. Ta druga opcja rozszerza zakres opcji dostępnych w programie m.in. o kolorowanie obiektów w czasie rzeczywistym i dobieranie do nich odpowiedniej palety kolorystycznej.

Od momentu wypuszczenia aplikacja zdążyła zebrać wiele pozytywnych recenzji i ma już swoją oddaną grupę fanów. Aktualizacje wychodzą regularnie, cały czas udoskonalając narzędzie, a instagramowe zdjęcia Pantone zataczają coraz szersze kręgi na mapie trendów.

Warto za nimi nadążać i ubarwić sobie odrobinę życie z Pantone Studio!

To może Cię zainteresować