Poznaj finalistów Best Urban Hotels 2018

Poznaj finalistów Best Urban Hotels 2018

Można wyjść z najlepszego hotelu, ale najlepszy hotel już nigdy nie wyjdzie z głowy! Jakość obsługi, wyjątkowość wnętrza i niezapomniane doświadczenia z przybytków na skraju nieba to coś, po czym trudno wrócić nawet do własnego łóżka. Na szczęście poznaliśmy finalistów Best Urban Hotels 2018, więc jeśli kochacie nocować w hotelach, to z pewnością nie zabraknie nowych miejsc na waszej mapie. Oto one!

1) Hotel Sanders, Kopenhaga

 Założony przez światowe sławy baletmistrza, Alexandra Kølpina, hotel cechuje się wysokim poziomem elegancji i smakiem. Dzięki rattynowym kanapom, mosiężnym okuciom i sporej ilości naturalnego drewna, Kølpin chciał osiągnąć sceniczny efekt przeprowadzania gościa przez różne emocje i historie, w miarę jak odkrywa kolejne pomieszczenia hotelu. Czy się udało? Przekonajcie się sami!

2) Hotel Nobis, Kopenhaga

 Drugi z nominowanych kopenhaskich hoteli charakteryzuje się bardziej klasycystycznym wykończeniem wnętrza. W środku znajdziemy marmury, drewno i szkło, które przenikają się z zielonymi oraz niebieskimi odcieniami. Ta próba designerskiego romansu pomiędzy modernistyczną kolorystyką a klasyczną elegancją została podjęta przez szwedzkiego architekta, Gerta Wingårdha.

3) The Fontenay, Hamburg

 The Fontenay swój charakterystyczny interior zawdzięcza miłości projektanta do cyrkularnych kształtów i powabnej geometrii. Delikatne krzywizny, nachodzące na siebie kręgi oraz wielki rozmach pomieszczeń jest zasługą Christiana Meinerta. Kolorystykę wnętrza hotel czerpał z kamieni szlachetnych: onyksu, turkusu i szafiru, przemieszanego z elegancją beżu.

Poznaj finalistów Best Urban Hotels 2018

The Fontenay, Hamburg

4) Hotel Roomers, Monachium

W Roomersie jest jednocześnie nowocześnie, bogato i przytulnie — a jest to zasługa amsterdamskiego studia Concrete. Chociaż pokoje ilością dodatków i ozdób przywodzą na myśl chomikowe zapędy kolekcjonerów, to w połączeniu z eleganckimi odcieniami oraz gustownym wykończeniem uzyskano niesamowity efekt. I właśnie dzięki temu warto odwiedzić Roomersa.

5) The Hoxton, Paryż

 Urządzony w stylu shabby chic hotel wybija się na tle innych skromny, casualowym podejściem do elegancji i rozwiązań hotelarskich. Znajdziemy tam bar speakeasy, a także piwiarnię. Całość zaprojektowała londyńska Soho House.

6) Hotel National des Arts et Métiers, Paryż

 Ten hotel o bardzo poważnej nazwie przywita was ciepłymi odcieniami miedzi, autorską ceramiką, a także kojącą obecnością czarnego marmuru. Fani sztuki praktycznej z pewnością docenią panele autorstwa Gaela Davrinche’a.

7) Asumundo di Gisira Hotel, Sycylia

Podobnie jak wiele innych włoskich palazzi, również w tym wypadku piękno włoskiej myśli designerskiej skryte jest za nieśmiałą, niepozorną fasadą. W środku znajdziemy wiele dzieł sztuki spod ręki takich artystów jak Sergio Fiorentino lub Domenico Pellegrino, a towarzyszące im dzieła często dają wrażenie, że człowiek znalazł się właśnie w pięknym, amatorskim muzeum.

Poznaj finalistów Best Urban Hotels 2018

Asumundo di Gisira Hotel, Sycylia

8) Hotel Indigo Nowy Świat, Warszawa

 Polska również pojawiła się na mapie najlepszych hoteli na świecie. Jednym z wyróżnionych miejsc jest Indigo Nowy Świat w Warszawie. Jak sama nazwa wskazuje, głównym kolorem hotelu jest aksamitny, ciemny błękit, gustownie skryty w dywanach, fotelach, kanapach, dodatkach, obrazach i elementach łazienkowych. Lokal został otwarty w byłej rezydencji Ksawerego Branickiego.

 

9) Hotel Verride Palácio Santa Catarina, Lizbona

 Portugalski hotel jest jednocześnie hołdem dla ich krajowej architektury — dominująca wszędzie biel połączona z niebieskimi, morskimi akcentami przypominają o żeglarskiej i nadmorskiej naturze narodu. Wskazuje też na to wykorzystanie muszlowych form w łazienkach oraz przy ozdobach. Wykorzystanie greckiego marmuru to ukłon w stronę hellenistycznego dziedzictwa.

 

10) Hotel Puro, Gdańsk

Projekt gdańskiego przybytku Puro od początku zakładał nawiązanie i wpasowanie się w klimat stoczni, zabytków, historii oraz miejscowych spichlerzy. Budynek charakteryzuje się wieloma otwartymi przestrzeniami oraz tarasem wychodzącym na przystań i stare miasto. Wszystko, by poczuć się wolnym niczym nadmorska, bałtycka mewa.

Poznaj finalistów Best Urban Hotels 2018

Puro, Gdańsk

11) Hotel Almanac, Barcelona

Kokoniasty hotel w sercu Barcelony to popis przepychu i rozmachu przy projektowaniu. Przestronne przestrzenie mienią się światłem odbitym od białego marmuru, a pomiędzy nimi połyskują miedziane wykończenia. Całość spina naturalnego pochodzenia drewno orzecha i dębu.

12) Hotel Eden Locke, Edynburg

Szkocki hotel to jedna z perełek Airbnb i styl, który z pewnością podpasowałby Wesowi Andersonowi. Pastelowa paleta kolorystyczna, nawiązania designerskie do tropikalnej epoki kolonializmu wraz elementami zainspirowanymi  latami 80 są zgrabnym połączeniem, które urzekło już wielu.

13) The Mandrake, Londyn

 Ten klejnot kreatywności Tali Fustok lśniłby jasno w koronie Imperium Brytyjskiego. Eklektyczne połączenie drewna, marmurów, szerokich przestrzenii, małej dżungli w środku miasta oraz angielskiej elegancji sprawia, że trudno z tego hotelu wyjść

Poznaj finalistów Best Urban Hotels 2018

The Mandrake, Londyn

14) The Principal, Londyn

Hołd dla dziedzictwa dzielnicy — artystycznego i mocno kulturowego Bloomsbury — został oddany w designerskich decyzjach jednego z najlepszych hoteli w Londynie. The Principal stanowi świetne miejsce dla filmów Woody’ego Allena lub idealną przystań dla spragnionych estetycznych doznań artystów, pisarzy lub poetów.

To może Cię zainteresować