RedDot Design 2018 – polscy laureaci i najciekawsze projekty

RedDot Design 2018 – polscy laureaci i najciekawsze projekty

RedDot Design można spokojnie nazwać Oscarami wśród designerów, projektantów, artystów wnętrz i dekoratorów pomieszczeń.

W międzynarodowym konkursie wzięło udział ponad 6300 projektów z 59 krajów, a wśród nich znaleźli się również polscy tytani myśli projektanckiej, którzy zaprezentowali swoje dzieła… i wygrali! Oto najciekawsze projekty polskich laureatów, które wyłoniono w kopalni Zollverein w Essen.

Panele akustyczne EHØ wykonane z litego drewna, autorstwa DeDe Furniture i projektantów ze studia To-Do Project Design

Produkt ten powstał, jak mówią jego twórcy, tylko dzięki zaufaniu producenta do projektanta. Już teraz zdobywa uznanie na całym świecie, a międzynarodowi eksperci wpisują produkt w obecne trendy i zauważają zapotrzebowanie na tego typu projektu na rynku designerskim.

RedDot Design 2018 – polscy laureaci i najciekawsze projekty

fot. ehomuteboards.com

Kiosk multimedialny Fin, autorstwa City i Piotr Jagiellowicz Design 

Przypominające płetwę (z ang. Fin) urządzenie zdobyło na targach RedDot Design uznanie za trwałość, walory estetyczne oraz ergonomię. Multimedialne kioski to obecnie standard w nowoczesnych centrach handlowych, jednak główną zaletą produktu Fin jest to, że można dopasować go do praktycznie każdej estetyki wnętrza, jednocześnie nie wprowadzając do niego zbędnego elementu artystycznego. Ten kiosk multimedialny powstał głównie po to, by służyć – a wyglądać raczej przy okazji.

RedDot Design 2018 – polscy laureaci i najciekawsze projekty

fot. jagiellowiczdesign

Narzędzia pielęgnacyjne z serii Pastel i zwijacz na wąż ERGO XS, autorstwa projektantów z Cellfast

Powstałe w myśl filozofii Hygge narzędzia ogrodnicze zdobyły uznanie głównie ze względu na kojącą, przyjemną estetykę, harmonijną kolorystykę oraz zachowanie praktyczności. Projektanci z Cellfast bezkompromisowo chcieli stworzyć coś, co będzie jednocześnie wygodne, praktyczne i piękne, a przyznanie im nagrody RedDot udowadnia, że dowiedli swego!

RedDot Design 2018 – polscy laureaci i najciekawsze projekty

Lada chłodnicza INSU, autorstwa ES SYSTEM i projektantki Rossany Luchetty

Wyobraźcie sobie, że lody nie topią się, nie tracą masy, są zawsze świeże i utrzymane w przyjemnie niskiej temperaturze, a na dodatek nie trzeba ich wyjmować na noc i przechowywać w innym miejscu. Dokładnie to wszystko robi niezwykle funkcjonalna i rewolucyjna lada chłodnicza INSU, zaprojektowana przez geniuszy z ES SYSTEM i projektantkę Rossanę Luchattę. Oprócz wszystkich swoich praktycznych właściwości, mebel pozostaje estetyczny, głównie dzięki przechowywanym w specjalnych, wypełnionych glikolem szklanych szufladach kolorowych lodów.

RedDot Design 2018 – polscy laureaci i najciekawsze projekty

fot. essystemk.pl

Pasterska chata, autorstwa HOLA Design 

Tradycyjna pasterska chata spotkała nowoczesność i razem stworzyli dziecko, które wygrało RedDot Award, a zostało zaprojektowane przez designerów z HOLA Design. Położona nad jeziorem Czorsztyńskim chata nie tylko zachowuje cudownie oryginalną architekturę, bawiąc się geometrią i czyniąc np. z części dachu również elewację, ale rzuca wyzwanie stylistom próbującym dopasować ją do jednego, konkretnego stylu. Wewnątrz dom charakteryzuje się otwartymi, wielkimi przestrzeniami i swojską przestronnością.

RedDot Design 2018 – polscy laureaci i najciekawsze projekty

fot. hompics.com

Lornetka Delta Optical Chase 12×50 ED oraz luneta celownicza Delta Optical Titanium HD 8×42, autorstwa Delta Optical i studio Joa-Projekt Joanny Leciejewskiej

Co leży tam hen daleko? Na to pytanie odpowie bez cienia wątpliwości produkt spod myśli projektantów z Delta Optical i studia Joa-Projekt, założonego przez Joannę Leciejewską. W obu przypadkach designerzy kierowali się przede wszystkim walorami technicznymi urządzeń, chcąc osiągnąć maksimum efektywności, jednocześnie próbując połączyć je z estetyką pasji użytkownika. Przyznany RedDot mówi sam za siebie – udało się!

RedDot Design 2018 – polscy laureaci i najciekawsze projekty

Panel akustyczny Cone, autorstwa HUSH the art of silence i Jakuba Sobiepanka

Estetyczne, wolnostojące płyty-panele akustyczne, które powstały w głowach projektantów z HUSH the art of silence i Jakuba Sobiepanka zrobiły furorę na targach RedDot. Ich estetyka pozwala nie tylko używać ich w miejscach specjalistycznych, ale również w zwykłych biurach i mieszkaniach, kiedy tylko ma się ochotę utworzyć strefę ciszy i komfortu. Panele można przenosić, a ich kolorystyka i design sprawiają, że stanowią artystyczny dodatek do wnętrza.

RedDot Design 2018 – polscy laureaci i najciekawsze projekty

fot. hushdesign.pl

Sprzęt elektroniczny, UMC Poland

W kategorii elektroniki niepodzielnie rządziła polska firma UMC, która zgarnęła nagrody za design produktów wśród odkurzaczy, telewizorów i myjek ultrasonicznych. Produkty zostały pozytywnie odebrane przez krytyków, a być może już wkrótce staną się standardem w wyposażeniu każdego polskiego domostwa.

To może Cię zainteresować