Rewolucja w Twoim domu – innowacje 2018

Rewolucja w Twoim domu – innowacje 2018

Design i technologia mogą iść w parze, a za sprawą internetu – trafiają pod strzechy. Prezentujemy kilka innowacji, które zrewolucjonizują Twoje mieszkanie i wprawią gości w osłupienie.

Poznaj SMARTBUNCH – pierwszą modułową żarówkę

Smartbunch to projekt londyńskiego start-up’u, który postawił sobie za cel zrewolucjonizowanie rynku oświetlenia. Stworzyli oni produkt, który dalece wykracza poza definicje lampy, żarówki czy żyrandola – jest w pełni modyfikowalny i modułowy. Wygląd Smartbunch zależy od użytkownika, który komponuje, w zależności od potrzeb, najlepszą formę oświetlenia domowego. Kiedy tradycyjna żarówka daje niewystarczającą ilość światła – kupujesz nową. Kiedy smartbunch daje niewystarczającą ilość światła – dokładasz dodatkowy moduł. Niezwykle oszczędne i przede wszystkim designerskie urządzenie. Dzięki niemu sprawisz, że wnętrze zyska odpowiedni blask.

Tabl – stół na zawołanie

Wymiana stołu w jadalni może być kosztowna. Nie z Tabl! Pewien nowojorski architekt wpadł na pomysł by stworzyć nogi do stołu, które przymocujesz do niemal każdego rodzaju blatu. Dzięki temu zyskujemy w pełni modyfikowalny mebel, który konfigurujemy zgodnie z naszymi upodobaniami. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tych samych Tabl wykorzystywać do półek, stolików nocnych czy nawet blatów kuchennych. Jedyne, co nas ogranicza to… dostępność materiału, z którego zrobimy blat i nasze wyobrażenie stołu.

Rewolucja w Twoim domu – innowacje 2018

fot. kickstarter.com/projects/nickflutter/tabl-the-worlds-most-adaptable-table-leg

Slow Dance – rama sprawiająca, że czas spowolni

Wyobraź sobie, że istnieje rama, która sprawi, że umieszczone w niej kwiaty zostaną wprawione w ruch. To jeszcze nic – wyobraź sobie, że umieszczone przedmioty poruszają się w zwolnionym tempie! Tak właśnie działa Slow Dance. Zamiast standardowego obrazu wewnątrz znajdziemy dwa klipsy, dzięki którym zamocujemy obiekt, który ma dla nas „zatańczyć”. A jak to działa? Połączono światła stroboskopowe i wibrację obiektów tworząc złudzenie ruchu. Całość wykonana jest z drewna sosnowego.

Rewolucja w Twoim domu – innowacje 2018

fot. kickstarter.com/projects/xercyn/slow-dance-a-frame-that-slows-down-time

Ekspres do parzenia kraftowego piwa – Pico

Fanatycy rzemieślniczego piwa będą wniebowzięci – powstał projekt ekspresu, który zamiast kawy, parzy 5 litrowe mini beczki piwa. Rewolucja, którą opisały najważniejsze czasopisma technologiczne polega na tym, że stworzony przez automat browar smakuje doskonale i często wygrywa jakością w stosunku do piw dostępnych w sklepach. Urządzenie jest niepozorne i nie różni się za bardzo od standardowych automatów kuchennych – kształtem przypomina kuchenkę mikrofalową, dlatego łatwo wkomponujesz je do wystroju.

Rewolucja w Twoim domu – innowacje 2018

fot. picobrew.com

Nowe rozwiązania coraz częściej goszczą w naszych domach – łatwy dostęp do elementów wystroju, które idealnie wpasowują się w nasze upodobania i zaskakują użytecznością powodują, że coraz częściej mamy do czynienia z w pełni spersonalizowanymi wnętrzami. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, bo to co uznawaliśmy za niemożliwe do wykonania często jest już dostępne do kupienia za pośrednictwem sieci. Wystarczy poszukać.

To może Cię zainteresować