Roberto Cavalli projektuje osiedle

Roberto Cavalli projektuje osiedle

Powstające w Arabii Saudyjskiej "miasto w mieście", czyli warty ponad 2,6 miliarda dolarów projekt klasy premium powstający w Rijadzie, będzie prawdopodobnie jednym z najlepiej urządzonych miejsc na świecie. Wszystko dzięki nawiązaniu współpracy inwestorów ze słynnym domem mody.

Projekt Shams Ar Riyadh obejmuje przestrzenie mieszkalne, komercyjne i wielofunkcyjne wyposażone w najlepsze udogodnienia i dopasowane do ekskluzywnego stylu życia użytkowników i mieszkańców tego miejsca. Dar Al Arkan, deweloper z Arabii Saudyjskiej, ogłosił właśnie, że do pracy nad częścią mieszkalną zaangażował słynny włoski dom mody – wnętrza luksusowych willi Mirabilia, wartych aż 160 mln dolarów, zostaną urządzone przy współpracy z Roberto Cavalli Group. To pierwsza taka współpraca modowej marki w Arabii Saudyjskiej. Informację ogłoszono w Rijadzie podczas specjalnie zorganizowanej uroczystości promującej ten prestiżowy projekt. Na ceremonii obecni byli  Yousef Bin Abdullah Al Shalash, przewodniczący Dar Al Arkan, Gian Giacomo Ferraris, dyrektor generalny grupy Roberto Cavalli, a także szereg urzędników państwowych, dyplomatów, dygnitarzy i inwestorów.

Roberto Cavalli projektuje osiedle

fot. Jumbo Group

Cuda architektury i designu

Mirabilia (od łacińskiego słowa marvels, oznaczającego cuda) to luksusowe, zbudowane na zamówienie wille o powierzchni od 300 do 1400 metrów kwadratowych. Każda zawiera od jednej do czterech sypialni i może pochwalić się widokiem na zieloną dolinę Wadi Hanifa. Otoczenie natury i futurystyczna architektura mają zostać połączone z wyrafinowanym designem autorstwa Roberto Cavalliego. Słynna modowa grupa zapewnia każdemu właścicielowi willi ekskluzywne konsultacje projektowe i dostosowanie wnętrza do najnowszych trendów prosto z domów mody, a także indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców luksusowej rezydencji Mirabilia.

Zastosowane w budynkach szklane ściany od podłogi do sufitu pozwalają na swobodne podziwianie panoramicznych widoków Wadi Hanifa i wypełniają dom naturalnym światłem, a meble, dodatki i detale wybrane przez specjalistów z pewnością dodadzą całości luksusu i wyrafinowania. Wnętrza projektowane przez Roberto Cavalli Group są inspirowane przyrodą i naturą, a całość ma pokazywać harmonię oraz idealne połączenie sztuki, piękna i nowoczesnego designu.

Roberto Cavalli projektuje osiedle

fot. Jumbo Group

Luksus, w którym będziesz chciał zamieszkać

Yousef Bin Abdullah Al Shelash, przewodniczący Dar Al Arkan, powiedział, że osiedle Mirabilia na nowo zdefiniuje luksusowe życie, i będzie w stanie zaoferować swoim mieszkańcom prawdziwie ekskluzywne doświadczenia. Ogromnym, wyjątkowy projekt powstały w Rijadzie łączy w sobie starannie dobrany miejski styl, ekskluzywnym modę Roberto Cavalli oraz nęcący krajobraz Wadi Hanifa.

Roberto Cavalli projektuje osiedle

fot. Jumbo Group

Z kolei Gian Giacomo Ferraris z Roberto Cavalli Group stwierdził, że niezwykle cieszy się z zapoczątkowania współpracy w sektorze nieruchomości Arabii Saudyjskiej poprzez futurystyczny projekt, który uosabia nowoczesną ekstrawagancję. „Dzikie piękno Wadi Hanifa, w połączeniu z wyrafinowaniem architektury i krajobrazu, nowoczesnym stylem życia i fascynującymi panoramicznymi sceneriami Mirabilii, pomoże naszym projektom złamać zasady, a rodzinom i inwestorom z Arabii Saudyjskiej, którzy wybrali Mirabilię na swój dom, zaprezentować kolekcję indywidualnych, egzotycznych stylów i doświadczeń”.

Dar Al Arkan powstała w 1994 roku i od ponad 23 lat zajmuje się budowaniem powierzchni mieszkalnych i komercyjnych w Arabii Saudyjskiej. Notowana na giełdzie spółka jest jedną z wiodących firm na rynku nieruchomości na Bliskim Wschodzie.

Roberto Cavalli projektuje osiedle

fot. Jumbo Group

Roberto Cavalli Group jest jedną z najważniejszych włoskich firm działających w sektorze mody, luksusowych dodatków i stylu życia. Grupa, która swoją siedzibę ma we Florencji, zarządza siecią luksusowych sklepów w największych miastach świata. Założyciel grupy, Roberto Cavalli, to ceniony włoski projektant mody, najbardziej znany z wykorzystywania egzotycznych nadruków na odzieży i stosowania piaskowanych motywów na materiale dżinsowym.

To może Cię zainteresować