Salone del Mobile Milano 2018

Salone del Mobile Milano 2018

Targi designu w Mediolanie to największe wydarzenie związane z wyposażeniem wnętrz na świecie. 57. edycja Salone Del Mobile Milano startuje właśnie dziś i potrwa do 22 kwietnia. Na ponad 200 000 m2 zobaczyć będzie można 2000 wystawców z całego świata.

Jak co roku, odwiedzający mogą liczyć na dawkę nowoczesnych rozwiązań i inspirujących projektów. Według szacunków organizatorów w tym roku targi odwiedzi około 300 000 osób ze 165 krajów. Poprzednie lata pokazały jednak, że liczby te w końcowym rozliczeniu mogą dość poważnie różnić się od wstępnie oszacowanych.

Salone del Mobile Milano 2018

Głównemu wydarzeniu towarzyszyć będzie Międzynarodowa Wystawa Akcesoriów Meblarskich, która dodatkowo podzielona będzie na 3 główne segmenty.

  • Classic: Tradition in the Future (Klasyka: Tradycja w przyszłości). Jest zwrotem w kierunku wartości rzemieślniczych oraz tradycyjnego podejścia do projektowania.
  • Design to prezentacja produktów o wysokiej funkcjonalności, innowacyjności oraz ciekawym wyglądzie.
  • xLux to natomiast sekcja poświęcona ponadczasowemu luksusowi, odczytanemy we współczesnym kluczu.

Podczas tegorocznego iSaloni zaobserwujemy także powrót takich wydarzeń jak EuroCucina/ FTK – przegląd technologii dla kuchni oraz Międzynarodowej Wystawy Łazienek. Już teraz organizatorzy zwiastują, że kuchnia jutra będzie pełna wielofunkcyjnych rozwiązań, natomiast produkty prezentowane podczas International Bathroom Exhibition pokażą przekrój ofertowy, będący odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie, na produkty wykonane z dbałością o relaks.

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym będzie 21. SaloneSatellite – poświęcona młodym designerom. Jej motywem przewodnik ogłoszono „Africa/ Latin Amercia: Rising Design – Design Emergente”. W części SaloneSatellite wystawi się m.in. polski reprezentant z Grynasz Studio.

Salone del Mobile Milano 2018

W centrum Mediolanu zainteresowani będą mogli natomiast podziwiać projekt Living Nature. La natura dell’abitare, stworzony przez międzynarodowe studio Carlo Ratti Associati (CRA). 500-metrowa przestrzeń, ustawiona na Piazza del Duomo, da możliwość zanurzenia się w naturze. Odwiedzający będą przechodzić przez cztery różne obszary: zimę, wiosnę, lato i jesień. Jej celem jest jednak pogodzenie przestrzeni miejskiej z domowym i naturalnym charakterem oraz trwałym zastosowaniem rozwiązań.

To może Cię zainteresować