Święta w Dobrym Stylu – zobacz oryginalne bożonarodzeniowe aranżacje

Święta w Dobrym Stylu – zobacz oryginalne bożonarodzeniowe aranżacje

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Ich siłą są rodzinne spotkania i wzajemna bliskość. Częścią świątecznej atmosfery są również – te skromne i te nierozsądne - niespodzianki pod choinką, pięknie udekorowane stoły i bożonarodzeniowe dekoracje. Goście, którzy pojawili się 1 grudnia w Domotece na „Świętach w Dobrym Stylu”, mogli kupić i nieszablonowo zapakować designerskie prezenty, posłuchać granych na fortepianie, świątecznych utworów, wziąć udział w warsztatach rękodzieła, ale też zobaczyć bożonarodzeniowe aranżacje – tak wyjątkowe, jak ich autorki: Kasia Sokołowska, Karolina Malinowska i Daria Zawiałow.

To było prawdziwe święto dobrego stylu. W Domotece powstały trzy strefy świątecznych inspiracji. Pod każdą podpisały się wyjątkowe, wyraziste osobowości: Kasia Sokołowska, Karolina Malinowska i Daria Zawiałow. Stworzyły one swoje autorskie interpretacje na temat świątecznego stołu, będące odzwierciedleniem ich indywidualnego stylu i podejścia do aranżowania przestrzeni.

Kasia Sokołowska, reżyserka pokazów mody i jurorka w programie Top Model, pokazała, że jej świąteczny stół jest eklektyczną mieszanką klasyki i nowoczesności. Mógłby stanąć zarówno w jej nowoczesnym apartamencie w centrum miasta, jak również stylowym domu w Kazimierzu Dolnym.

Dominującymi kolorami w jej świątecznych inspiracjach były kolory ziemi – beże, szarości, dopełnione bielą i złotem. Eleganckiej, białej porcelanie, kryształowym kieliszkom, złotym sztućcom
i lnianym podkładkom towarzyszyły jasne dynie i zielone karczochy. Miejsce przy stole wskazywały winietki z wykaligrafowanymi złotym tuszem imionami – jak na kameralnym przyjęciu, na który zaproszeni są tylko wyjątkowi goście.

Strefę Kasi Sokołowskiej zdobiła także współczesna wersja podłaźniczki – tradycyjnej, polskiej dekoracji świątecznej z igliwia, niegdyś wieszanej pod sufitem. Podłaźniczka w nowoczesnym wydaniu składała się z Cyprysiku i Grevillei – roślin rosnących w basenie Morza Śródziemnego.

Święta w Dobrym Stylu – zobacz oryginalne bożonarodzeniowe aranżacje

Modelka Karolina Malinowska zaprezentowała strefę w klasycznej kolorystyce, przełamaną nowoczesnymi akcentami. Na stole z litego, jasnego drewna, idealnym dopełnieniem miedzianych świeczników i prościutkich szklanek były figurki koników na biegunach i kolorowe bombki, częściowo wyeksponowane, częściowo ukryte w świątecznym lesie – tym razem pełnym nie pachnących żywicą i kolczastych świerkowych gałązek, a świeżych, szarozielonych liści eukaliptusa. Powstała kompozycja pełna życia i emocji, zapraszająca do zabawy, proszenia o dokładki, przesuwania koników po eukaliptusowych zaroślach.

Święta w Dobrym Stylu – zobacz oryginalne bożonarodzeniowe aranżacje

Choinka Darii Zawiałow, piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów, powędrowała na butelkowozieloną ścianę i przybrała awangardową formę złotych trójkątów. W powietrzu rozbłysły złociste, specjalnie zaprojektowane mobile. Na stole zamiast typowego talerza – czarny marmur z delikatnym żyłkowaniem, w towarzystwie sztućców w nieoczywistym, opalizującym kolorze.

Święta w Dobrym Stylu – zobacz oryginalne bożonarodzeniowe aranżacje

Dopełnieniem tego nietypowego nakrycia były bombki pokryte zielonym aksamitem, przypominającym leśny mech. Tu nie chodziło się utartymi ścieżkami, tu świąteczna magia pod każdym względem nabierała zupełnie nowego wymiaru.

Wszystkie aranżacje powstały we współpracy z Anną Tyślerowicz, doświadczoną scenografką sesji wnętrzarskich. – Warto szukać nowych sposobów na świąteczną oprawę, zamiast co roku wyciągać te same dekoracje z pudła. Dżungla zamiast lasu, granat zamiast bieli, szarość zamiast złota? Eksperymentujmy, zróbmy naszym wnętrzom metamorfozę na te kilka świątecznych dni – mówi Anna Tyślerowicz. – Punktem wyjścia może być wystrój naszego domu, przewodnim kolorem ten wchodzący w ciekawą relację z barwą ścian, dywanu, kanapy. Rozejrzyjmy się po mieszkaniu, wybierzmy dodatki
i naczynia, których do tej pory nie stawialiśmy na świątecznym stole – jeśli zrobimy to z wyczuciem, efekt będzie nie tylko piękny, ale też świeży i zaskakujący –
dodaje scenografka.

Święta w Dobrym Stylu – zobacz oryginalne bożonarodzeniowe aranżacje

Trzy autorki świątecznych aranżacji w krótkich rozmowach z Olivierem Janiakiem opowiedziały o swoim stylu, atmosferze świąt i ulubionych sposobach na ich spędzanie. Zwieńczeniem  wydarzenia „Święta w Dobrym Stylu” był kameralny występ Darii Zawiałow, która w zaaranżowanej przez siebie strefie, w niemal domowej atmosferze, zaśpiewała utwory ze swojej debiutanckiej płyty.

Niecodzienne aranżacje, którym towarzyszyła muzyka na żywo to jedynie część atrakcji, czekających tego dnia na odwiedzających Domotekę. Organizatorzy wydarzenia, we współpracy z kwiaciarnią Kwiaty&Miut, pracowniami: Hello Calligraphy i Dobrze się Składa, a także magazynem Usta, stworzyli strefy warsztatowe, w których można było zdobyć praktyczne umiejętności tworzenia świątecznych dekoracji i pakowania prezentów. W specjalnie przygotowanej na tę okazję strefie Christmas Premium Sale odwiedzający mogli zaopatrzyć się w oryginalne, gwiazdkowe upominki takich marek jak yestersen, Vasina Studio, Sirene, DecoDialogue, Max Bajnamin czy Odette.

Święta w Dobrym Stylu – zobacz oryginalne bożonarodzeniowe aranżacje

Nad wydarzeniem „Święta w Dobrym Stylu” patronat medialny objęli: KMag, Elle Decoration, Usta, Co Jest Grane, Viva! i Chilli Zet. Partnerami wydarzenia były firmy: BoConcept, Panul, Steinway&Sons, Hurom, Odette, Galeria Wnętrz, Miloo Home, Akademia Harmonika, NAP, Rent Design, Retrowood i Aksonometria.

To może Cię zainteresować