Święta w eklektycznym klimacie – dekoracje stołu

Święta w eklektycznym klimacie – dekoracje stołu

Nie ma w trakcie grudniowych świąt ważniejszego miejsca w domu niż zastawiony przepysznymi potrawami stół, wokół którego skupiają się najbliżsi. W ciągu tych kilku dni odgrywa on szczególną rolę – miejsca spotkań, gwarnych rozmów i śpiewów.

Inspiracji na nowoczesne, eklektyczne i tradycyjne dekoracje zaczerpnęliśmy z świątecznej dekoracji Kasi Sokołowskiej, która podczas wydarzenia „Święta w Dobrym Stylu”, przygotowała wyjątkową aranżację w kolorach bieli, szarości i beży. Na śnieżnobiałym obrusie swoje miejsce znalazły ziemiste, lniane podkładki, na których pięknie błyszczały białe talerze oraz sztućce z dodatkiem złota. Pośród dekoracji, w postaci białych dyni i zielonych karczochów, światło pięknie odbijały kryształowe szklanki i kieliszki oraz przezroczyste bombki. Dopełnieniem całości był wysokie, złote świeczniki.

Święta w eklektycznym klimacie – dekoracje stołu

Strefę Kasi Sokołowskiej zdobiła także współczesna wersja podłaźniczki – tradycyjnej, polskiej dekoracji świątecznej z igliwia, niegdyś wieszanej pod sufitem. Podłaźniczka w nowoczesnym wydaniu składała się z Cyprysiku i Grevillei – roślin rosnących w basenie Morza Śródziemnego.

Sprawdźcie z nami jak możecie osiągnąć tak oszałamiający efekt!

Podtalerze

Te najczęściej porcelanowe, szklane lub miedziane elementy to sposób na szybką i efektowną metamorfozę stołu. W moment nadadzą zwykłym talerzom niezwykłej urody. Złote i srebrne doskonale komponują się z wieloma kolorami, dlatego warto je rozważyć. Miedziane czy te w kolorze różowego złota to smaczek dla wymagających i pragnących powiewu świeżości podczas odświętnego posiłku.

Serwety

Serwety i serwetki to bardzo ważny element aranżacji w eklektycznym klimacie. Warto wybrać te materiałowe, wykonane z dobrych jakościowo surowców jak len lub bawełna. Możliwości ułożenia ich na stole jest wiele, można wykorzystać je jako podkładkę między podtalerzem a porcelaną obiadową lub skorzystać z bardziej klasycznego rozwiązania w postaci obrączki na serwetki.

POLECANY PRODUKT

 

 

Bieżnik

Jeśli posiadasz drewniany stół, którego piękno chcesz podkreślić podczas tego wyjątkowego, świątecznego czasu, dobrą alternatywą dla obrusu będzie bieżnik. Choć nie należy on do najczęściej wybieranych tekstyliów, można stworzyć z jego udziałem naprawdę ciekawe kompozycje, niezależnie od tego czy będzie on jeden – wzdłuż stołu, czy kilka – ułożonych w poprzek. Możesz wybierać z dziesiątek faktur, kolorów i wzorów, więc na pewno znajdziesz idealny dla swojej wizji dekoracyjnej.

Święta w eklektycznym klimacie – dekoracje stołu

Świece i światełka

Co lepiej podkreśli ciepłą, rodzinną atmosferę, jeśli nie blask świec i ciepło bijące z lampek i światełek? Jeśli posiadasz eleganckie świeczniki na długie świece, wykorzystaj je podczas przystrajania miejsca wigilijnej kolacji. A może zamiast wieńca adwentowego wolisz po prostu stroik? Dobierz świece blokowe lub te w ozdobnym szkle czy porcelanie. Migoczące lampki zamknięte w wielkim słoju, szklanej kopule, a może nonszalancko rzucone na stół  – wszystkie chwyty dozwolone.

POLECANY PRODUKT

 

 

Figurki, bombki i wazony


W niepozornych przedmiotach skrywa się piękno! Zielone gałązki poprzeplatane w geometryczne formy, bombki w latarenkach, figurki w kształcie choinki, gwiazdki czy renifera, stroik ze świecami na paterze – to przedmioty, które podkreślą wspaniałą atmosferę wspólnego posiłku.

Święta w eklektycznym klimacie – dekoracje stołu

To może Cię zainteresować