Święta w klasycznym stylu

Święta w klasycznym stylu

Święta Bożego Narodzenia to doskonały moment, by udekorować dom w stylu nowoczesnej klasyki. Ma być elegancko, wyjątkowo i z nutą tradycyjnych dodatków. Jak to osiągnąć, pokazała podczas wydarzenia „Świąta w Dobrym Stylu” w Domotece Karolina Malinowska!

W zaaranżowanej w holu głównym w Domotece przestrzeni, mającej przypominać nam dom w stylu Hampton, na stole z litego, jasnego drewna, idealnym dopełnieniem miedzianych świeczników i prościutkich szklanek były figurki koników na biegunach i kolorowe bombki, częściowo wyeksponowane, częściowo ukryte wśród , szarozielonych liści eukaliptusa. To kompozycja pełna życia i emocji, zapraszająca do zabawy, proszenia o dokładki, przesuwania koników po eukaliptusowych zaroślach.

Sprawdźcie co o swojej aranżacji mówi Karolina Malinowska.

Poniżej znajdziecie kilka praktycznych porad jak odtworzyć tę aranżacje w swoich wnętrzach.

Eleganckie i tradycyjne dodatki, zaczerpnięte z świątecznych tradycji domów rodzinnych to kwintesencja stylu klasycznego. Z tego względu idealnie pasują do niego wszelkie odcienie srebra i złota, odcięte na białej porcelanie, a świetnie zrównoważą go także eleganckie ciemne barwy takie jak butelkowa zieleń, królewska czerwień czy granat, a także piękne szkło i kryształy.

Święta w klasycznym stylu

Nastrojowy stół

Przez 3 świąteczne dni to właśnie stół będzie w centrum uwagi w naszych domach. Warto zatem zadbać o jego spójną i elegancką dekorację, adekwatną do okazji. Na świątecznym stole powinien pojawić się obrus lub bieżnik. Jeśli bliższa nam jest pierwsza opcja, postawmy na tkaninę w stonowanych barwach – np. w kolorze głębokiego granatu przeplatanego delikatnie srebrną nitką, burgundu, szarości lub klasycznej bieli. Miłośnicy naturalnych dodatków mogą natomiast postawić na żywe gałązki ozdobnych roślin: eukaliptusa, świerku lub sosny, które nie tylko pięknie zapełnią przestrzeń, ale także wypełnią otoczenie świątecznym zapachem.

Święta w klasycznym stylu

Teraz pora na zastawę. Sprawdzi się zarówno ta klasyczna, porcelanowa, jak i zdobiona złotymi lub srebrnymi aplikacjami. Tu warto postawić na prostotę – białe, szare lub beżowe naczynia będą doskonałym wyborem. Kieliszki i szklanki – kryształowe lub z wysokiej jakości szkła – doskonale uzupełnią taką stylizację.

Warto znaleźć również miejsce na stole na elegancki świecznik – lub kilka mniejszych lampionów. Świetnie będą prezentowały się akcesoria ze szkła, które wieczorami intrygująco rozproszą ciepłe światło świec. Dobrze sprawdzi się również klasyczny świecznik w kolorze złota lub srebra.

POLECANY PRODUKT

 

 

Choinka w wydaniu klasycznym

Świąteczne drzewko ma to do siebie, że zawsze błyszczy – niezależnie od tego, jakie ozdoby wykorzystamy. Jeśli jednak zależy nam na utrzymaniu choinki w stylistyce klasycznej, warto wprowadzić odrobinę dodatkowego – choć kontrolowanego – koloru. Wybierajmy bombki dopasowane kolorystycznie do reszty stylizacji: białe, srebrne, złote, granatowe, czerwone czy butelkowozielone. Nie wszystkie naraz, rzecz jasna! Złoto warto zestawić z czerwienią lub zielenią, srebro będzie natomiast świetnym towarzystwem dla granatu lub klasycznej bieli.

Na choince w stylu klasycznym doskonale sprawdzą się ozdoby dekorowane brokatem, jednak warto nieco je załagodzić tymi gładkimi, matowymi lub błyszczącymi. Nie może oczywiście zabraknąć choinkowych lampek! Jednak aby złagodzić kolorowy charakter bombek warto tu postawić na światełka w jednej, ciepłej barwie.

Święta w klasycznym stylu

Magia dodatków

Świąteczne dekoracje mogą kończyć się na stole i drzewku – ale nie muszą! Możemy wprowadzić odrobinę magicznego klimatu do pozostałych pomieszczeń. Stroiki z naturalnych świerkowych gałązek udekorowanych błyszczącymi bombkami, dyskretna figurka choinki lub renifera czy szklane świeczniki lub latarnie ocieplające pomieszczenie delikatnym płomieniem świec będą doskonałym wyborem na świąteczny czas.

Święta w klasycznym stylu

To może Cię zainteresować