Warsaw Home 2018

Warsaw Home 2018

Warsaw Home Expo w ciągu dwóch lat zbudowało jedne z największych targów designu i trendów w Europie Środkowo-Wschodniej. Fani wyjątkowych projektów i niecodziennych rozwiązań nie muszą więc jechać do Mediolanu czy Paryża, by poznać nowinki z wnętrzarskiego świata – wystarczy odwiedzić Warszawę w październiku 2018 roku.

W tym roku hasłem przewodnim paneli dyskusyjnych i merytorycznej części targów jest SIŁA! – i to właśnie siła polskiego meblarstwa i eksportu zainspirowała Kasię Ptak do zorganizowania tegorocznej edycji Warsaw Home Expo. Celem tego wydarzenia jest pokazanie osiągnięć naszej myśli designerskiej i zaprezentowanie projektantów z całego kraju w zestawieniu z międzynarodowymi sławami – jak chociażby Stefano Giovannoni albo Tom Dixon.

 

Warsaw Home 2018

fot. Warsaw Home 2017

5 projektów głównych

Warsaw Home Expo dzieli się na pięć części, z których każda porusza nieco inny tematykę. Na targach można więc ujrzeć SELECTED DESIGN, czyli dobraną mieszaninę ciekawych i inspirujących pomysłów, a także najlepszych projektów ostatnich lat.

Kolejnym punktem, którym warto się zainteresować, jest klasyk myśli wzorniczej, czyli meble. Lista wystawców na targach w momencie pisania tego artykułu jest długa, a będzie jeszcze dłuższa. Nie zabraknie wystawców, którzy zadowolą każdego z uczestników wydarzenia.

Trzecim elementem Warsaw Home Expo jest DECO, a więc dekoracje, oświetlenie oraz tekstylia. Ten element jest szczególnie dynamiczny w ostatnich latach, a nowe propozycje w wykorzystywaniu światła w domu lub pomysłowego nadania nowego życia niepotrzebnym elementom wyposażenia w kreatywną ozdobę podbijają serca fanów wzornictwa na całym świecie.

KITCHEN & DINING to część warszawskiego show, której nazwa mówi wiele. Tutaj dowiemy się, co nowego słychać w świecie projektowania kuchni lub pokoju jadalnego. Nawet najbardziej wymagający znajdą tutaj coś, co zadowoli ich gust w kwestii odświeżenia kuchni, jej praktyczności oraz zastosowania różnych form w kreacji wysp lub barków.

Na finiszu targów znajduje się z kolei INTERIOR FINISH, który przedstawi wszystkim zainteresowanym trendy w przypadku paneli, podłóg, materiałów do ścian, kominków, drzwi oraz armatury łazienkowej. Jeśli więc ktoś potrzebuje wykończenia z klasą, powinien sprawdzić, co pod tym kątem ma do zaoferowania Warsaw Home Expo.

Warsaw Home 2018

fot. Warsaw Home 2017

Wystawcy z całego świata

Warszawie targi to także gratka dla znawców tematu, początkujących designerów oraz fanów konkretnych stylów i produkcji – w stolicy znajdą się takie firmy i sławy, jak Fabryka Form, Ferajna MOBO, Fulgor Milano, Hau House, Miloo Home, Noti, Sam Cook, Tom Dixon, Versace oraz Zimmer+Rohde, a to tylko wierzchołek góry lodowej – Warsaw Home Expo będzie dla fanów designu i projektantów najlepszą okazją, by poznać nowe pomysły, trendy oraz porównać swoje dzieła z innymi, a nawet zainspirować się do czegoś więcej.

Warsaw Home Expo to impreza, której żaden szanujący się designer nie może odpuścić, a zarazem okazja dla „nowych w branży”, by od razu wskoczyć na głęboką wodę i sprawdzić, czy odnajdą się na rynku. Z kolei dla kupców to jedna z niewielu sposobności w roku, żeby wypełnić dom niezwykłymi dziełami sztuki użytkowej oraz meblami i dodatkami, których nie spotka się nigdzie indziej.

To może Cię zainteresować